Dziś: Aktualny nr: 926

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Zmarła miała świńską grypę
W Krotoszynie zmarła kobieta chora na świńską grypę. To pierwszy taki zgon w powiecie krotoszyńskim. Wiadomo, że 75-latka była osobą bardzo schorowaną, a wirusa wykryto po jej śmierci.
[wiecej]

Miasto pod śniegiem
W nocy z niedzieli na poniedziałek stało się coś, czego wszyscy się spodziewali, ale na co nikt, jak się okazuje, nie był przygotowany. Spadło dużo śniegu. Zarówno powiat, jak i gmina już kilka miesięcy temu zapewniali, że firmy odśnieżające są gotowe do pracy. Według mieszkańców zima jednak znów zaskoczyła drogowców.
[wiecej]

Radni dostaną tablety?
16 stycznia, na spotkaniu komisji społecznej rady powiatu, jednogłośnie zgodzono się na dostarczanie radnym informacji drogą elektroniczną. Taka zmiana ma zostać ujęta w nowym statucie powiatu. Padła też propozycja wyposażenia radnych w tablety.
[wiecej]

Ile naprawdę zarabiają nauczyciele?
16 stycznia, na posiedzeniu komisji społecznej rady powiatu, wiele czasu poświecono analizie średnich wynagrodzeń nauczycieli. – Ile tak naprawdę zarabiają nauczyciele w szkołach zwykłych, a ile w specjalnych? Pytam o to co rok. I nigdy odpowiedzi nie otrzymałam – zapytała radna Sławomira Fedorowicz.
[wiecej]

Kto naprawi studzienkę?
W chodniku naprzeciwko krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego jest zapadnięta studzienka telekomunikacyjna. Przeszkadza mieszkańcom, ale urzędnikom chyba nie.
[wiecej]

140 tysięcy na pokrycie straty Wodnika
Krotoszyńscy radni miejscy przyznali w grudniu prawie 140 tys. zł dotacji Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik. Tym sposobem zmniejszono stratę ośrodka na koniec 2012 r.
[wiecej]

Niedługo znów będą pływać?
Ireneusz Paterek z Grębowa od lat bezskutecznie interweniuje w sprawie kanalizacji i drogi w swojej wsi. Podobnie jak większość mieszkańców, z sołtysem Grzegorzem Czajką na czele. – Pan Jelinowski bubel zrobił, a jak przyjdą odwilże, znowu będziemy się topić – mówi zdenerwowany.
[wiecej]

Gospodarczy boom
W tym roku w Zdunach mają powstać trzy nowe zakłady pracy - firma przetwórstwa mięsnego, przechowalnia warzyw i owoców oraz biogazownia. – To oczywiście nowe miejsca pracy oraz zastrzyk pieniędzy dla gminnej kasy – komentuje wiceburmistrz Dariusz Obal.
[wiecej]

Kto zajmie się parkiem?
Park w Sulmierzycach to ostatnio temat nieustannie podejmowany przez samorządowców. Teraz trwa dyskusja, kto powinien nim się zająć.
[wiecej]

W czym rzecz?
W kryzysie
[wiecej]