Dziś: | Wydanie z 29 stycznia 2013 Aktualny nr: 927

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Wyzyskują pracowników ratuszowej?
Byli pracownicy krotoszyńskiej restauracji Ratuszowa twierdzą, że właściciele oszukują i wykorzystują zatrudniane tam osoby. Ponoć pracują na czarno i po zaniżonych stawkach. – To zwykłe pomówienia – zaprzecza właścicielka lokalu.
[wiecej]

Śmiertelne potrącenie
26 stycznia wieczorem w Krotoszynie na ul. Rawickiej auto potrąciło 72-letnią kobietę. Ofiara wypadku trafiła do szpitala, ale lekarze przegrali walkę o jej życie.
[wiecej]

Nie przyznaje się do winy
Ruszyła rozprawa sądowa w sprawie śmiertelnego wypadku na terenie krotoszyńskiego zakładu Dino. Prokuratura o nieumyślne spowodowanie śmierci 38-letniego kierowcy ciężarówki oskarżyła pracownika Dino, 30-letniego operatora wózka widłowego.
[wiecej]

Nie obniży opłaty targowej
Burmistrz Krotoszyna nie chce zmniejszenia opłaty targowej.
[wiecej]

Bezradni wobec składu węgla w Zdunach - Jak firma BM gra wszystkim na nosie
Spółka BM Kobylin, działająca na terenie byłej cukrowni w Zdunach, zdaje się wodzić za nos nie tylko mieszkańców osiedla Madalińskiego, ale również urzędników gminnych. Mimo zakazu nadal prowadzi tam sprzedaż detaliczną czarnego złota. – Za nic mają wszystkich. Mają pieniądze, a wiadomo, że za pieniądze można wszystko – mówi Roman Fórmański, sekretarz gminy Zduny, a zarazem mieszkaniec bloku przy firmie.
[wiecej]

Małe sklepy padają jak muchy
Kilkanaście sklepów w Krotoszynie zamknęło 1 stycznia podwoje. Drobnym kupcom dał się we znaki kryzys. Nie dają też już rady silnej konkurencji marketów.
[wiecej]

Zelektronizowane starostwo?
Radni powiatowi wciąż zastanawiają się, czy lepiej otrzymywać dokumenty w formie papierowej, czy elektronicznej.
[wiecej]

Nasz generał
150. rocznica powstania styczniowego skłania nas do przybliżenia sylwetki Mariana Melchiora Langiewicza, dyktatora tego zbrojnego ruchu, krotoszynianina.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W działalności firmy BM Kobylin.
[wiecej]