Dziś: | Wydanie z 5 lutego 2013 Aktualny nr: 928

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Zabójstwo w białych koszarach?
W nocy z soboty na niedzielę krotoszynianka znalazła leżącego na ul. 56 Pułku Piechoty w Krotoszynie zakrwawionego, nieprzytomnego 25-latka. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie podczas reanimacji zmarł.
Policja zatrzymała 48-letniego mężczyznę, znanego pod pseudonimem Szambo, podejrzanego o związek z tą śmiercią.

[wiecej]

Szambo: guru lokalnych recydywistów
Typ spod ciemnej gwiazdy. Bandyta i brutal. Gdy jest pijany potrafi się rzucić na swoich kolegów. Tak bywało już w przeszłości. Kim jest okryty złą sławą kryminalista zatrzymany kilka dni temu przez policję w związku ze śmiercią 25-latka?
[wiecej]

Niepewna obwodnica
Budowa obwodnicy stanęła pod znakiem zapytania. Na przełomie lutego i marca wszystko się rozstrzygnie. Starania o obwodnicę trwają od wielu lat, w ostatnich wykonana została dokumentacja, wykupiono grunty oraz wydano pozwolenie na budowę.
[wiecej]

Poseł a obwodnica
Wywiad z posłem Maciejem Orzechowskim.
[wiecej]

Zduny - Czy faktycznie PO chce skrzywdzić działkowców?
Pod takim hasłem w urzędzie gminy odbyło się spotkanie ponad 50 posiadaczy rodzinnych ogrodów działkowych, którzy postanowili, że zbiorą podpisy pod petycją w sprawie obywatelskiego projektu ustawy mającej zagwarantować, że w 2014 r. działki nie zostaną zlikwidowane.
[wiecej]

Kobylin - Czy oskarżył ucznia, że jest narkomanem?
Gdy jeden z kobylińskich gimnazjalistów zasnął podczas lekcji, nauczyciel muzyki rzekomo zarzucił mu, że jest pod wpływem narkotyków. Badania nie wykazały ich obecności w organizmie chłopca.
[wiecej]

Kto jest winien śmierci kierowcy?
Ponad tydzień temu ruszyła rozprawa sądowa w sprawie tragicznego wypadku na terenie firmy Dino. O nieumyślne spowodowanie śmierci 38-letniego Adama M. oskarżony jest 30-letni Przemysław S., operator wózka widłowego.
[wiecej]

Sprawdzali młodzieżowców
3 lutego na boisku w Jarocinie kolejny test-mecz rozegrali podopieczni Patryka Halaburdy. Lepsi okazali się piłkarze z Borku. Honorowego gola dla Astry strzelił Janusz Maryniak.
[wiecej]