Dziś: | Wydanie z 12 lutego 2013 Aktualny nr: 929

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Szambo z zarzutem zabójstwa
Prokuratura zarzuca 47-letniemu Jackowi S. zabójstwo. Recydywista Szambo w nocy 3 lutego w swoim mieszkaniu, działając w zamiarze pozbawienia życia, wielokrotnie uderzał 25-letniego Pawła w głowę i klatkę piersiową. Mężczyzna w wyniku obrażeń zmarł.
[wiecej]

Nowy Folwark - Zginął przygnieciony balotem słomy
Niecały tydzień temu na terenie gospodarstwa rolnego w Nowym Folwarku (gm. Krotoszyn) doszło do tragedii. 66-letniego koźminianina przygniótł balot słomy.
[wiecej]

Burmistrz kontra rolnicy
Anonimowi rolnicy z Sulmierzyc proszą w liście do redakcji o zapobieżenie bezprawnym działaniom burmistrza Piotra Kaszkowiaka. Chodzi o wypowiedzenie przez niego umowy na dzierżawę 31 hektarów przy ul. Kaliskiej.
[wiecej]

Solary wyrosną jak grzyby po deszczu?
Zaledwie dwa miesiące temu krotoszyńscy radni wyrazili zgodę na wydzierżawienie łódzkiej firmie działki pod budowę farmy fotowoltaicznej, a już do magistratu zgłosiła się kolejna spółka.
[wiecej]

Ulica Klemczaka do remontu
Stan ul. Klemczaka w Krotoszynie pozostawia wiele do życzenia. Brakuje tam chodnika, a jezdnia jest podziurawiona. Remontu domaga się radny Krzysztof Kierzek. – Do tematu trzeba podejść poważnie, a nie czekać na tragedię, która wymusi działanie – podkreślił podczas styczniowej sesji.
[wiecej]

Wronów - Krajobraz księżycowy
Do redakcji zgłosił się pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Wolenic, zaniepokojony tym, co dzieje się w pobliskiej wsi Wronów, gdzie wycinane są krzaki i drzewa przy głównej drodze. – To, co nam przyroda dała, zostało praktycznie wycięte w pień na trzech hektarach powierzchni. Kto wydał pozwolenie na wycinkę tylu drzew? – zapytał.
[wiecej]

Droga nowa droga
Około 1,6 mln zł pochłonie z budżetu gminy jedyna zapisana w nim inwestycja drogowa, jaką jest budowa nowej nawierzchni ulic Wałowej i Kościelnej. Prace mają rozpocząć się na początku marca, a potrwają do końca sierpnia br.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W zbiegu tragedii.
[wiecej]