Dziś: | Wydanie z 19 lutego 2013 Aktualny nr: 930

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Cyganka oszukała i okradła
Jedna z krotoszynianek padła ofiarą fałszywej wróżki. Kobieta narodowości romskiej najpierw zaoferowała kobiecie wróżbę, a potem ją okradła z pieniędzy. Policja nie zdołała jednak zatrzymać złodziejki.
[wiecej]

Myśliwi zabili chronione lochy?
Straż łowiecka prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie zastrzelenia dwóch loch. Zdarzenie miało miejsce 27 stycznia podczas polowania zbiorowego. Prawo łowieckie złamali dwaj myśliwi – jeden z Krotoszyna, drugi z Koźmina. Smaczku sprawie dodaje fakt, że jeden z nich jest prezesem koła łowieckiego, a więc powinien świecić przykładem.
[wiecej]

Wypadek w Mahle
W nocy z 15 na 16 lutego w hali obróbki tulei doszło do wypadku, w którym ucierpiał operator maszyny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie.
[wiecej]

Problemy z rejestracją
Do redakcji zgłosiła się oburzona koźminianka, skarżąc się na działalność niepublicznej przychodni Medyk. Twierdzi, że jej mama nie została zarejestrowana, pomimo że jej się to należało.
[wiecej]

Peron przy Mahle?
Ostrowska spółka PKP zaproponowała miastu wspólne opracowanie dokumentacji technicznej peronu przy firmie Mahle w Krotoszynie.
[wiecej]

Czy handel w rynku upadnie?
Rewitalizacja rynku w Krotoszynie jest generalnie dobrym pomysłem, ale niepokoi pomysł całkowitego zamknięcia ruchu kołowego. Handlowcy alarmują: upadniemy, a wraz z nami kłopoty będą mieli właściciele kamienic.
[wiecej]

Dęby rozdane
W miniony piątek w auli I LO rozdano Krotoszyńskie Dęby za działalność kulturalną i naukową, gospodarczą, społeczną, oświatową oraz sportową.
[wiecej]

Nasza interwencja - Przejście, którego nie ma
Krotoszynianie od lat zabiegają o utworzenie przejścia dla pieszych na ul. Sienkiewicza w Krotoszynie, naprzeciw Lidla. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą tej drogi, stanowczo odmawia. Czy istnieje inna możliwość przejścia przez ulicę bez narażenia się na mandat?
[wiecej]

Pod naszym patronatem - Tam gdzie są zapasy, jest Lechu...
Tak powiedział jeden z gości, gratulując Lechowi Paulińskiemu wydania książki. W zeszłym tygodniu w kinie Przedwiośnie odbyła się promocja jego Historii zapasów na Ziemi Krotoszyńskiej.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W energii i dobroci, jaką mają w sobie krotoszynianie.
[wiecej]