Dziś: | Wydanie z 26 lutego 2013 Aktualny nr: 931

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Pożar w hali Dino
W miniony piątek późnym wieczorem na terenie zakładu Dino przy ul. Ostrowskiej w Krotoszynie wybuchł pożar. Po około dwóch godzinach niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Nikt też na szczęście nie ucierpiał.
[wiecej]

Słono zapłacił za śmieci
Mieszkanka Kuklinowa nakryła kobylinianina, który wyrzucał śmieci do przydrożnego rowu. Kobieta udokumentowała zdarzenie i powiadomiła policję.
[wiecej]

Pępowo - Skatował żonę i synka
16 lutego do szpitala w Gostyniu trafiła 26-letnia mieszkanka Pępowa i jej 3-letni syn, oboje z licznymi siniakami i złamaniami. Kobieta ze zmiażdżoną czaszką jest w śpiączce. Ciężko ranny chłopiec pozostaje w szpitalu. Pobił ich 39-letni pijany mąż i ojciec.
[wiecej]

Noclegownia bez kontroli
Krotoszyńska noclegownia dla bezdomnych żyje własnym życiem. Prawie wcale nie jest nadzorowana. Użytkownicy wchodzą i wychodzą stamtąd, kiedy chcą. I robią, co chcą. Są pozostawieni samym sobie.
[wiecej]

W Ewie uruchomią nową linię produkcyjną
Krotoszyńskie przedsiębiorstwo Ewa, produkujące cukierki i środki farmaceutyczne, od kilkunastu dni ma nowego prezesa. Bartosz Demianiuk pochodzi z Milicza.
[wiecej]

2,5 mln z hali na rynek
Krotoszyński Urząd Miejski postanowił zabrać z tegorocznej puli pieniędzy na budowę hali sportowej 2,5 mln i przeznaczyć je na rewitalizację centrum miasta. Skarbnik Grzegorz Galicki twierdzi, że nie spowoduje to opóźnień w budowie sali.
[wiecej]

Od zebry do zebry, czyli piesi górą
Czy na ul. Sienkiewicza w Krotoszynie, naprzeciw Lidla, można przechodzić przez jezdnię, tego do niedawna nie wiedział jeszcze nikt. Miejsca do tego wyznaczone (zebry) znajdują się przy dwóch skrzyżowaniach: z ulicą Piastowską i z ulicą Mickiewicza. A między nimi była... pustynia.
[wiecej]

Ja w sprawie sygnału cyfrowego...
Akwizytor telewizji cyfrowej ma nakłonić klienta do podpisania umowy. Jak jest szkolony? Co mówi? Jak się zachowuje? Jakie stosuje metody? Czego unika w rozmowie? Były pracownik takiej firmy opowiedział nam o tym.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w ludzko-psiej przyjaźni.
[wiecej]