Dziś: | Wydanie z 5 marca 2013 Aktualny nr: 932

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Odwołano szefa Jutrzenki!
Paweł Hryniak został odwołany z funkcji prezesa krotoszyńskiej Jutrzenki. Rada nadzorcza spółdzielni zarzuciła mu brak doświadczenia. Były szef tylko u nas przedstawia, jakie zmiany w firmie wprowadził przez ostatnie pół roku. Tymczasem powołano już jego następcę – Włodzimierza Sosnowskiego z Ostrowa.
[wiecej]

Kłusownicy stanęli przed sądem
Dwaj myśliwi stanęli przed sądem w Krotoszynie za kłusownictwo. Na pierwszej rozprawie złożyli obszerne wyjaśnienia. Przystali na propozycję sądu przerwania rozprawy. Sędzia prowadzący proces pouczył ich bowiem o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynu z kłusownictwa na kradzież mienia.
[wiecej]

Chcą budować peron dla pracowników Mahle
Krotoszyński magistrat razem z ostrowską spółką PKP zamierza wykonać dokumentację techniczną peronu kolejowego w pobliżu firmy Mahle. Inwestycja miałaby zapewnić pracownikom bezproblemowy dojazd do firmy.
[wiecej]

Rozdrażew - Rolnicy kontra wójt – 0:0
27 lutego podczas sesji rady gminy przez ponad godzinę próbowano dojść do porozumienia w sprawie wypłaty przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zasiłków powodziowych. Chodzi o rolników, których uprawy ucierpiały w maju 2010 r. przez deszcze nawalne.
[wiecej]

Postawiła osiedle Sikorskiego na nogi
4 marca, tuż przed 11.00, ratownicy otrzymali zgłoszenie, że jedna z mieszkanek bloku zamknęła się w domu i nie ma z nią żadnego kontaktu. Istniało przypuszczenie, iż kobieta mogła chcieć targnąć się na życie.
[wiecej]

Będzie kolejna galeria handlowa?
Radni zatwierdzili plan zagospodarowania przestrzennego terenu po byłych krotoszyńskich zakładach mięsnych, według którego powstanie tam centrum handlowe. Właścicielem gruntów i inwestorem jest spółka Star City Krotoszyn, działająca pod kierownictwem biznesmena Wiesława Prusieckiego.
[wiecej]

Pępowo - Podejrzany o pobicie – w areszcie
W poprzednim numerze pisaliśmy o Dariuszu A. z Pępowa, który najprawdopodobniej jest sprawcą pobicia 26-letniej żony i 3-letniego synka. Poszkodowani dochodzą już do siebie. Tymczasem mężczyzna przebywa w areszcie i nie przyznaje się do winy, twierdząc, że obrażenia żony i syna to skutek upadku ze schodów.
[wiecej]

Koźmin Wlkp. - Mieszka w piwnicy
Stanisław Leoniak od listopada mieszka w piwnicy jednej z koźmińskich kamienic. Nie ma pracy, nie otrzymuje też żadnego zasiłku z opieki społecznej.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W zmianach na stanowiskach szefów dwóch krotoszyńskich firm.
[wiecej]