Dziś: Aktualny nr: 934

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
60 tys. zł kary dla Dino
Wielkopolska Inspekcja Handlowa nałożyła na firmę Dino Polska karę w wysokości 60 tys. zł. W serze edamskim (producent: F.H.U. Masmal) wykryto obecność tłuszczu innego niż mleczny. Spółka odwoła się od decyzji.
[wiecej]

Miasto dostanie aleję
Po latach starań mieszkańców oraz burmistrza Juliana Joksia zarząd powiatu uległ i podjął decyzję o przekazaniu alei Powst. Wlkp. miastu.
[wiecej]

Ustalono stawkę za śmieci
Koźmińscy radni miejscy pochylili się ostatnio nad tematem śmieci. Uchwalili m.in. stawkę i metodę naliczania podatku za odbiór odpadów komunalnych. Zmiany wejdą w życie 1 lipca tego roku.
[wiecej]

Starostwo prosi o pomieszczenia
Ponieważ prokuratura przeniosła się do budynku w krotoszyńskim parku, jej wcześniejsza siedziba stoi pusta. Powiat chciałby tam ulokować swoją administrację. Na to jednak potrzebuje zgody radnych miejskich.
[wiecej]

Rolnicy jadą na pikietę do Warszawy
Rynek wołowiny w Polsce został zachwiany z powodu nieudolności rządzących i bardzo silnego lobby zewnętrznego. To prowadzi do eliminowania z rynku polskich rolników - mówi Hieronim Marszałek z grupy producenckiej Farmer w Krotoszynie.
[wiecej]

Umowa o pożyczkę
Krotoszyński magistrat podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na mocy które otrzyma z programu Jessica pożyczkę na rewitalizację centrum miasta.
[wiecej]

Wkrótce remont dachu pałacu Gałeckich
O pieniądzach na remont dachu pałacu Gałeckich w krotoszyńskim parku poinformowaliśmy jako pierwsi w poprzednim wydaniu. Ponad milion złotych przyznanych z budżetu ministerstwa kultury pozwoli ratować ten zabytek i poważnie myśleć o jego adaptacji na Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia.
[wiecej]

Blisko gospodarki, blisko sportu
Henryk Marcisz, wieloletni dyrektor WBK w Krotoszynie, przeszedł na emeryturę. – To był niesamowity czas. Przeżyłem rewolucję teleinformatyczną, bo nie było komputerów, ani telefonów komórkowych – wspomina. Marcisz opowiedział nam nie tylko o swojej pracy, ale i o krotoszyńskiej gospodarce i swojej pasji – sporcie.
[wiecej]