Dziś: | Wydanie z 26 marca 2013 Aktualny nr: 935

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Pociąg z odpadami radioaktywnymi
Kilkadziesiąt radiowozów i helikopter policyjny zabezpieczały w sobotę 23 marca przejazd pociągu z materiałami radioaktywnymi przez Zduny i Krotoszyn. Sobotnia operacja owiana była wielką tajemnicą.
[wiecej]

Tir wjechał na słup energetyczny
19 marca o 19.20 na ul. Zdunowskiej w Krotoszynie samochód ciężarowy z naczepą wjechał w drogowe bariery ochronne. Uszkodził nie tylko je, ale i dwa słupy elektroenergetyczne. Z tego powodu przez prawie dobę na części ulicy nie było prądu.
[wiecej]

12-latek przyjechał do szkoły autem
12-letni mieszkaniec jednej z podkrotoszyńskich wsi kierował samochodem opel corsa. Nieletni przyjechał autem do przedszkola po swojego 5-letniego brata! Chłopak wrócił na piechotę do domu, bo przedszkolanki nie wydały mu dziecka.
[wiecej]

Za głośno w mleczarni
Kontrole w krotoszyńskim zakładzie mleczarskim Nutricia w Krotoszynie wykryły niewielkie przekroczenia norm hałasu. Firma ma wyciszyć pracę sprężarki usytuowanej na wysokości pierwszego piętra wieży zakładowej.
[wiecej]

Radni nie zgodzili się na kontenery na dworcu PKS
Na krotoszyńskim dworcu autobusowym miasto zamierzało postawić nowe kontenery z toaletą i poczekalnią dla pasażerów. Propozycja została jednak odrzucona przez radnych.
[wiecej]

Co gmina robi, by przyciągnąć inwestorów?
„Uczeń dostałby za tę pracę jedynkę” – tak radny Paweł Sikora skrytykował opracowaną przez naczelnika wydziału promocji informację na temat pozyskiwania przez miasto inwestorów. Jacek Kępa nie pozostał dłużny.
[wiecej]

Nie odchodzę bez sentymentu
Rozmowa z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach – Rafałem Paterkiem, który odchodzi z tego stanowiska.
[wiecej]

Niebywała sensacja! - Perzyckie korzenie kanclerz Angeli Merkel
Niedawno w niemieckich księgarniach pojawiła się biografia kanclerz Niemiec, Angeli Merkel, której autorem jest dziennikarz Sueddeutsche Zeitung Stefan Kornelius. Książka nosi tytuł Angela Merkel – die Kanzlerin und ihre Welt, co po polsku znaczy Kanclerzowa Angela Merkel i jej świat.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w proteście rolników.
[wiecej]