Dziś: | Wydanie z 3 kwietnia 2013 Aktualny nr: 936

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Samobójstwo na torach
Tragedia na przejeździe kolejowym w okolicy Smoszewa. 57-letni mieszkaniec Biadek popełnił samobójstwo, wbiegając pod pociąg. Mężczyzna nie zostawił listu. Podobno miał problemy zdrowotne.
[wiecej]

Kobieta wypadła z okna
W miniony poniedziałek nad ranem na chodniku w Krotoszynie znaleziono leżącą kobietę. Okazało się, że 23-latka wypadła z okna mieszkania na drugim piętrze.
[wiecej]

20 osób mogłoby stracić pracę
Zakład ślusarski Zdzisława Sniecińskiego przy ul. Kopieczki w Krotoszynie wymaga przebudowy. To zalecenie inspekcji pracy. Problem jednak w tym, że modernizacja nie byłaby możliwa, gdyby radni zaakceptowali nowy plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu. W obronie przedsiębiorcy stanęli radni.
[wiecej]

Targoszyce - Nie zarabia, za nic nie płaci, a żyje
Karol ma 30 lat. Mieszka samotnie w popegeerowskim budynku w Targoszycach (gmina Kobylin). Jego dwaj bracia siedzą w więzieniu, a rodzice nie żyją. Nie pracuje, oficjalnie nie ma prądu. Do mieszkania nikogo obcego nie wpuszcza. A lokal jest zadłużony z powodu wieloletniego niepłacenia czynszu.
[wiecej]

Wojownik MMA z Krotoszyna
Konrad Orzechowski wyjechał z Krotoszyna i z Polski z pozornie prozaicznych powodów. Chciał być niezależny i bezpieczny finansowo, posiadać to, co uważa za podstawowe, czyli mieszkanie, samochód, swobodę podróżowania. W skrócie: chciał pracować, żeby żyć, a nie żyć, aby pracować.
[wiecej]

Jeżdżą quadami po zbiorniku
Zdaniem radnej Natalii Robakowskiej polder zalewowy przy ul. Okrężnej w Krotoszynie nie jest odpowiednio zabezpieczony. Radna zawnioskowała więc o zagospodarowanie tego terenu.
[wiecej]

Rozdrażew - Nasza gmina stała się gettem
– takie mocne słowa padły z ust radnego Henryka Jankowskiego, podczas ostatniej sesji rady powiatu.
[wiecej]

Jak funkcjonuje KOK?
Nowe toalety w kinie, spadek sprzedaży biletów na seanse 3D, brak podwyżek dla pracowników – tak mniej więcej przedstawia się bilans działalności KOK w drugim półroczu 2012.
[wiecej]