Dziś: | Wydanie z 9 kwietnia 2013 Aktualny nr: 937

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Odcinał prąd, a sam go kradł
56-letni mieszkaniec Kobylina został dyscyplinarnie zwolniony z zakładu energetycznego „ENEA”. Złapano go na nielegalnym poborze energii elektrycznej. Dochodzenie w sprawie prowadzi policja. Tymczasem w kwietniu miał zostać nowym kierownikiem placówki.
[wiecej]

Mobbing w Lidlu?
Do naszej redakcji zgłosili się pracownicy sklepu dyskontowego Lidl, którzy twierdzą, że dochodzi tam do mobbingu. Winą obarczają kierowniczkę placówki. Ta zaprzecza, sugerując, że osoby niemające odwagi wystąpić z imienia i nazwiska po prostu ją oczerniają. Jednakże przełożeni mają się przyjrzeć stosunkom w krotoszyńskim markecie.
[wiecej]

Gembiak–Mikstacki wybuduje cmentarz
Wykonawcą pierwszego etapu budowy cmentarza komunalnego w Durzynie będzie firma Gembiak-Mikstacki.
[wiecej]

Kto zostanie dyrektorem?

[wiecej]

Bilans świąt - Marihuana z Holandii i pijany awanturnik
Trzy kolizje, sześciu zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, 25 interwencji (w tym 15 domowych) i znalezienie przez policjantów 27 gramów marihuany w domu 22-letniego koźminianina – to bilans tegorocznych Świąt Wielkanocnych.
[wiecej]

Rolnicy z naszego powiatu wyróżnieni
7 kwietnia w Poznaniu odbyła się gala wieńcząca XII edycję konkursu Wielkopolski Rolnik Roku, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z poznańskim Uniwersytetem Przyrodniczym. W gronie laureatów znaleźli się Danuta Osuch z Jasnego Pola i Wiesław Legutko ze Smolic.
[wiecej]

Samochody na trawnikach
Kilka tygodni temu pisaliśmy o problemie zasygnalizowanym przez Czytelniczkę, która narzekała, że pod blokami przy ul. Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie kierowcy parkują samochody na trawnikach. Problem nie tylko nie zniknął, a jeszcze się pogłębił.
[wiecej]

Życie właściwie nie kończy się po setce
Marianna Latusek z Orpiszewa w sierpniu br. skończy 104 lata. Wciąż tryska humorem, a werwy można jej pozazdrościć. – Mimo że mam trochę nogi jak z gumy, jakoś tam jeszcze sobie żyję, a jak Bozia pomoże, to i pożyję jeszcze trochę – śmieje się.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w anonimach.
[wiecej]