Dziś: | Wydanie z 16 kwietnia 2013 Aktualny nr: 938

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Ucieczka pijanego kierowcy
Pijany mężczyzna, kierując busem, wjechał na parking sklepu Dino i uszkodził tablice reklamowe. Mężczyzna próbował uciekać, ale został zatrzymany przez dwóch świadków. 27-latek odpowie przed sądem.
[wiecej]

Zatrzymali sutenerów
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego, podejrzanych o czerpanie korzyści finansowych z prostytucji. W jednym z mieszkań w Krotoszynie mężczyźni ci prowadzili dom publiczny.
[wiecej]

Bójka pod Fabułą
Podczas Świąt Wielkanocnych, w nocy z niedzieli na poniedziałek, pod krotoszyńskim klubem Fabuła doszło do bójki. W jej wyniku 15-letni chłopak trafił do ostrowskiego szpitala z urazem głowy.
[wiecej]

Stanęli murem za kierowniczką Lidla
W związku z zamieszczonym w poprzednim wydaniu artykułem Mobbing w Lidlu? do redakcji przyniesiono oświadczenie podpisane przez pracowników marketu.
[wiecej]

Obrywało się im za byle co
Oprócz głosów dementujących zarzuty, jakoby kierowniczka krotoszyńskiego Lidla znęcała się nad pracownikami, na naszym forum pojawiły się tez opinie potwierdzające takie działania. Na rozmowę zgodziły się dwie osoby.
[wiecej]

Nie chcą biogazowni
Mieszkańcy okolicy ul. Kobylińskiej, gdzie ma powstać przechowalnia warzyw i owoców oraz biogazownia, wręczyli burmistrzowi pismo, w którym oficjalnie protestują przeciwko jej powstaniu. Jak twierdzą, nie zostali właściwie poinformowani o tego typu przedsięwzięciu, a nie chcą odoru.
[wiecej]

Za mało koszy w Krotoszynie?
Tylko na kilku ulicach są kosze, praktycznie w samym centrum Krotoszyna. Tak nie powinno być – mówi mieszkaniec ul. Staszica, który zgłosił się do naszej redakcji.
[wiecej]

Pod naszym patronatem - Zebrali ponad 2,5 tysiąca dla Bartka
Trzydniowa wystawa motocykli w krotoszyńskiej galerii handlowej przeszła już do historii. Była najbardziej okazałą spośród tych, jakie do tej pory zorganizował klub Oldtimers.
[wiecej]

Legutko siewcą roku
Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne w Smolicach ma już 20 lat. 7 kwietnia jego właściciel, Wiesław Legutko, został uhonorowany tytułem Wielkopolski Rolnik Roku 2012. To kolejne wyróżnienie dla prężnie działającej firmy, która zatrudnia aktualnie blisko 300 osób.
[wiecej]