Dziś: | Wydanie z 23 kwietnia 2013 Aktualny nr: 939

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Bez ubikacji i wody
Jerzy Jankowski z żoną Kamilą zajmuje pomieszczenie na strychu kamienicy na Małym Rynku. W grudniu 2012 r. odcięto im wodę i kanalizację. – Zrobiłam to ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa mojego dziecka – mówi Agnieszka Rozum, współwłaścicielka kamienicy.
[wiecej]

Pechowe skrzyżowanie
Na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Zdunowskiej w Krotoszynie w piątek i w niedzielę doszło do wypadków. Najpierw zderzyły się ford i renault, a za drugim razem volkswagen z nissanem.
[wiecej]

Obiecujecie remonty od lat
Fatalny stan ulic Krotoszyna to dla lokalnej społeczności jeden z najbardziej bulwersujących tematów. Przekonali się o tym przedstawiciele starostwa podczas niedawnego spotkania z mieszkańcami z krotoszyńskiego osiedla nr 6.
[wiecej]

Na motorze jedzie śmierć
Sezon motocyklowy rozpoczął się na dobre. Policja apeluje o rozwagę. Statystyki za miniony rok przerażają. W całej Polsce zginęło w sumie 261 motocyklistów.
[wiecej]

Chodniki kosztem parkingu na Floriańskiej
– W styczniu mówiliśmy, że nie będzie inwestycji. Dziś okazuje się, że wprowadzamy nowe, a tymczasem mamy niezałatwione stare tematy. To jakieś nieporozumienie – stwierdził radny powiatowy Henryk Jankowski podczas omawiania zmian w budżecie na 2013 r.
[wiecej]

Odrzykowskie znów pełne wody
Zbiornik wodny na Błoniu w końcu napełnił się wodą. Przy brzegach akwenu wysypano piasek, mający spełniać rolę małej plaży. To jednak nie oznacza końca prac. Największe zmiany mają dopiero nastąpić.
[wiecej]

Nowy system śmieciowy, nowe obawy mieszkańców
Przedstawiciele krotoszyńskiego magistratu przedstawili ostatnio mieszkańcom osiedla nr 6 szczegóły systemu gospodarki odpadami, który wejdzie w życie 1 lipca tego roku. Krotoszynianie byli bardzo krytyczni.
[wiecej]

Eko-Siódemka wystartowała
Władze związku Eko-Siódemka mają problem. W gminach, które do niego należą, powinny obowiązywać jednakowe zasady funkcjonowania nowego systemu śmieciowego. Tymczasem Koźmin i Rozdrażew ustaliły inne opłaty.
[wiecej]