Dziś: | Wydanie z 7 maja 2013 Aktualny nr: 941

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Wybrał Śmierć
Powiesił się, wyskakując z okna. Znaleziono go wczesnym rankiem, wiszącego na wysokości pierwszego piętra. 32-letni Dariusz S., kryminalny recydywista, wielokrotnie siedział w więzieniu za kradzieże i rozboje.
[wiecej]

Rutkowski poszukuje zaginionego
Krotoszyńska policja oraz znany detektyw Krzysztof Rutkowski poszukują 48-letniego mieszkańca Koźmina, Sławomira Suszczyńskiego, który zaginął 25 kwietnia.
[wiecej]

Specjalnie dla Rzeczy - Depresja może doprowadzić do śmierci
Ostatnie lata i miesiące przynoszą czarną serię samobójstw. Nieoficjalne statystyki mówią, że w ubiegłym roku w naszym powiecie było ich 21, czego świadectwem są m. in. archiwalne wydania Rzeczy Krotoszyńskiej, przynoszące liczne doniesienia.
[wiecej]

Zaparkowane auta na Kościuszki zasłaniają kierowcom widok
Skrzyżowanie ul. Piastowskiej z Kościuszki w Krotoszynie bywa dla kierowców bardzo kłopotliwe. Samochody zaparkowane na ul. Kościuszki zasłaniają im widok, a w związku z tym trudno wyjechać z Piastowskiej.
[wiecej]

Roszki - Droga na boisku czy boisko na drodze?
Boisko przy Szkole Podstawowej w Roszkach (gm. Krotoszyn) spełnia jednocześnie dwie funkcje. Jest miejscem do ćwiczeń dla dzieci podczas lekcji wychowania fizycznego i drogą dojazdową do jednej z posesji. I nikt z takiego stanu rzeczy nie jest zadowolony.
[wiecej]

Obskurny dworzec i baseny – do remontu
Ze sprawozdania na temat stanu sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej w gminie Krotoszyn wynika, że największym problemem jest obskurny dworzec kolejowy. Sanepid ma zastrzeżenia także do krytej pływalni Wodnik.
[wiecej]

Ignisi proszą o działkę
Siedziba klubu motocyklowego Ignis Ardens od kilku lat mieści się w budynku gminnym przy ul. Fabrycznej. W przyszłości miasto zamierza sprzedać pobliskie tereny, dlatego klub zwrócił się do urzędu z prośbą o wydzielenie działki, na której stoi jego siedziba.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W pęknięciu, które powstało w związku gmin.
[wiecej]