Dziś: | Wydanie z 14 maja 2013 Aktualny nr: 942

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Pożar w hali odpadów
300 ton paliwa alternatywnego pozyskiwanego z odpadów zapaliło się w magazynie firmy pod Kobylinem. Z pożarem i usuwaniem palnego materiału z hali przez dziewięć godzin walczyli strażacy z pięciu jednostek ochotniczych i jednej państwowej.
[wiecej]

Chaos na targowisku
We wtorki i piątki ul. Zamkowy Folwark w Krotoszynie jest zablokowana przez sznur samochodów, próbujących wjechać na miejskie targowisko.
[wiecej]

W Mahle Polska - Czy związki pomagają?
Ostatnio w krotoszyńskim Mahle znów zawrzało. Jak twierdzą niektórzy pracownicy, jej nowe kierownictwo robi wszystko, by zmniejszyć pensje ciężko pracujących tam ludzi. Winą obarczają też związki zawodowe, według nich będące tylko pionkami rozstawionymi na planszy zarządu.
[wiecej]

Odbiór zwłok ze szpitala
6 maja dyrekcja SPZOZ w Krotoszynie ogłosiła przetarg na odbiór, przechowywanie, transport i wydawanie osobom upoważnionym zwłok osób zmarłych w szpitalu. Do końca kwietnia br. usługi te wykonywał zakład pogrzebowy Gulczyńscy.
[wiecej]

Który zabytek ważniejszy?
W tegorocznym budżecie Krotoszyn zarezerwował 150 tys. na konserwację i restaurowanie lokalnych zabytków. I chociaż do urzędu wpłynęły cztery wnioski o pomoc finansową, władze miejscowe postanowiły udzielić jej tylko dwóm kościołom.
[wiecej]

Ile kosztują Dni Krotoszyna?
Za kilka tygodni na krotoszyńskim Błoniu odbędą się Dni Krotoszyna. W tym roku na scenie pojawią się m.in. Kamil Bednarek i zespół Zakopower. Niewiele osób jednak wie, ile trzeba wydać pieniędzy, żeby zorganizować mieszkańcom trzydniowe święto miasta.
[wiecej]

Ścięli, ale nie posprzątali
W ostatnich miesiącach ostrowski zakład kolejowy prowadził na terenie naszego powiatu wycinkę krzewów rosnących wzdłuż ich torów. Części ściętych gałęzi nie sprzątnięto.
[wiecej]

Matura nie była dla nich trudna
Krotoszyńscy maturzyści uważają, że pisemne egzaminy nie były zbyt trudne.
[wiecej]

Chciałbym robić to, co lubię
Rozmowa z Piotrem Mikołajczykiem, zwycięzcą konkursu na nowego dyrektora krotoszyńskiego muzeum
[wiecej]