Dziś: | Wydanie z 21 maja 2013 Aktualny nr: 943

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 

 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Tragedia w Smolicach - Dwóch kierowców zginęło w pożarze
Dwóch kierowców ciężarówek nie żyje, a trzy samochody doszczętnie spłonęły 15 maja w wypadku i pożarze w Smolicach (gmina Kobylin). Odcinek drogi krajowej nr 36 był zablokowany przez ponad dobę.
[wiecej]

W PUP nie ma co liczyć na wyrozumiałość
Polityka urzędów pracy jest coraz bardziej brutalna. Wystarczy, że osoba bezrobotna raz zapomni zgłosić się w umówionym terminie do podpisu, a zostaje wykreślona z listy. W przyszłości rygorystyczne przepisy mogą się jeszcze zaostrzyć.
[wiecej]

Potrzeby schroniska dla zwierząt
Lista inwestycji, które powinny być przeprowadzone w krotoszyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt, jest długa.
[wiecej]

Gulczyński, Piotrowska, a może Hades?
17 maja otwarto oferty, które napłynęły na przetarg na odbiór, przechowywanie, transport i wydawanie osobom upoważnionym zwłok osób zmarłych w krotoszyńskim szpitalu. Zgłosiły się trzy krotoszyńskie firmy. Kto wygra, zdecyduje komisja powołana przez dyrekcję SPZOZ.
[wiecej]

Wmurowano akt erekcyjny
16 maja wmurowano akt erekcyjny w powstający budynek Nadleśnictwa Krotoszyn. Obiekt, wznoszony na ul. Wiewiórowskiego, będzie najpiękniejszym na terenie naszego powiatu.
[wiecej]

Szambo nadal w areszcie
Krotoszyńska prokuratura nadal prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego krotoszynianina. Podejrzany o zabójstwo 47-letni Jacek S., recydywista znany pod pseudonimem Szambo, pozostaje w areszcie.
[wiecej]

Monter z zarzutem kradzieży prądu
14 maja Andrzej K. (56 l.) z Kobylina usłyszał zarzut nielegalnego poboru energii elektrycznej w budynku należącym do tamtejszego posterunku energetycznego firmy ENEA. Teraz sprawą zajmie się sąd.
[wiecej]

Eko-Siódemka wpadła w kłopoty
Ponieważ dwie gminy, Koźmin i Rozdrażew, postanowiły opuścić szeregi Eko-Siódemki, związek boryka się teraz z problemami prawnymi. Przez to prawdopodobnie nie zdąży rozstrzygnąć na czas przetargu na odbiór śmieci od mieszkańców.
[wiecej]

W czym rzecz
W obchodach świąt naszych miejscowości.
[wiecej]