Dziś: | Wydanie z 28 maja 2013 Aktualny nr: 944

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Gang złodziei aut rozbity
Pięciu mieszkańców gminy Krotoszyn jest podejrzanych o kradzieże samochodów i paserstwo. Mężczyźni działali na terenie Wrocławia oraz powiatów gostyńskiego i rawickiego. Jedna z dziupli samochodowych znajdowała się w Lutogniewie. Członkowie szajki zostali zatrzymani przez policję i przyznali się do winy.
[wiecej]

Smolice - Groźny wypadek przy pracy
21 maja na terenie Instytutu Hodowli Roślin w Smolicach doszło do nieszczęśliwego wypadku. 55-letni pracownik podczas naprawiania pierścienia agregatu uprawowego został przygnieciony metalową ramą. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Krotoszynie.
[wiecej]

Wizyta tylko dla wybranych
Kilkoro radnych z komisji budżetowej oraz burmistrzowie Krotoszyna odwiedzili ostatnio lokalny zakład Mahle. Wizyta odbyła się bez udziały prasy.
[wiecej]

Pieniądze na drogi zostaną podzielone
Urzędnicy gminy Krotoszyn przedstawili radnym projekt remontów dróg, które mają zostać przeprowadzone w tym roku. Na liście znalazły się dwie ulice wiejskie i cztery miejskie.
[wiecej]

Noclegownia nadal bez nadzoru
Zgodnie z zaleceniem radnych działalność krotoszyńskiej noclegowni miała być kontrolowana przez pracowników ośrodka pomocy. Kilka dni temu wyszło na jaw, że instytucja nie dostosowała się do tych instrukcji.
[wiecej]

Konie na plaży
Niedawno jeziorko Odrzykowskie zapełniło się wodą i obok wysypano piasek, a już można usłyszeć opinie, że jest tam brudno. – Na tej plaży psy i konie się załatwiają – relacjonował zbulwersowany radny Grzegorz Majchszak. W zbiorniku pływały też śnięte ryby.
[wiecej]

Biuro związku zarabia na emerytach?
Bogdan Bartkowiak twierdzi, że powiatowy oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zarabia na swoich członkach, zawyżając koszty wycieczek nad morze. – Biuro zarządu zarobiło na jednym wyjeździe ponad 6 tysięcy, co jest skandalem – mówi. – Z czegoś musimy płacić czynsz, prąd i telefony – broni się Jerzy Woźniak, przewodniczący PZERiI.
[wiecej]

Chłodne Dni Krotoszyna
Warunkiem powodzenia imprezy plenerowej obok wielu czynników tak ważnych między innymi, jak scenariusz i wykonawcy jest po prostu dobra pogoda. W tym roku w czasie Dni Krotoszyna było zdecydowanie za chłodno.
[wiecej]

Dni Koźmininiusia z Dańcem i Skaldami
Gorące, mimo zimna na dworze, były tegoroczne dni Koźmina Wlkp. Przez trzy dni podzamcze tętniło życiem. Największe gwiazdy czekały na mieszkańców miasta i gminy w niedzielę.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Informacje o krotoszyńskiej noclegowni zdziwią zapewne Czytelników.
[wiecej]

Po premierze
Z piątkowej premiery filmu Sendung. Przesyłka, wspólnego dzieła Doroty Latour i Jacka Kubiaka, zapamiętałem kilka ważnych szczegółów, choć całe to spotkanie z utworem i ludźmi, którzy go tworzyli i witali, miało atmosferę podniosłą, można powiedzieć wyjątkową.

[wiecej]