Dziś: | Wydanie z 4 czerwca 2013 Aktualny nr: 945

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Zginął pasażer auta
19-letni mieszkaniec gminy Rozdrażew zginął na miejscu w wypadku samochodowym na ul. Grębowskiej w Koźminie. Dwie młode osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Volkswagen golf z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.
[wiecej]

Zmiany w Jutrzence i trudne zadanie nowego prezesa
W radzie nadzorczej spółdzielni inwalidów Jutrzenka w Krotoszynie znalazły się dwie nowe osoby. Niedawno też wśród załogi założono koło zakładowe NSZZ Solidarność.
[wiecej]

Wpadli do rowu autem policjanta
1 czerwca rano na trasie Kobylin – Smolice wskutek nadmiernej prędkości volkswagen golf wpadł w poślizg. Samochód dachował, po czym znalazł się w rowie. Nikomu nic się nie stało. Auto jest własnością policjanta, który również w nim jechał.
[wiecej]

Szukali ciała w ziemiance
W piątek, 31 maja, tuż po godz. 15.00 krotoszyńscy strażacy zostali wezwani do akcji. Odebrali bowiem telefon od dziecka, że w zawalonej ziemiance pomiędzy osiedlem na ul. Kobylińskiej a ul. Dworcową bawiące się dzieci zauważyły ludzką rękę.
[wiecej]

Koźmin Wlkp. - To nie my ponosimy winę za problemy Eko-Siódemki
Gdy Koźmin i Rozdrażew opuściły szeregi związku, Eko-Siódemka zaczęła się borykać z problemami prawnymi. Prawdopodobnie nie zdąży rozstrzygnąć na czas przetargu na odbiorcę odpadów. Władze Koźmina nie czują się odpowiedzialne.
[wiecej]

Absolutorium dla burmistrza Joksia - Tamten rok był pełen inwestycji
Kilka dni temu burmistrz Krotoszyna przedstawił radnym sprawozdanie z wykonania zeszłorocznego budżetu. – Wydaliśmy 37 mln na inwestycje. To rekord w historii tego miasta – stwierdził.
[wiecej]

Korty kontra basen
Na przyszły rok koźmiński magistrat zaplanował budowę hali tenisowej. Inwestycja ma zostać zrealizowana dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu. Radny Leszek Chojnicki wskazuje, że zadaniem pilniejszym jest remont basenu.
[wiecej]

Kaplica u Biernackich
Chcieliśmy napisać o niezwykłym miejscu i nietuzinkowym człowieku, który mieszka i pracuje wraz z rodziną w Czeluścinie, wiosce należącej do powiatu gostyńskiego. Czeluścin to prawie ziemia krotoszyńska, bo granica oddzielająca oba powiaty przebiega przez jego terytorium, a mieszkańcy silnie czują się związani z Kobylinem.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W segregacji śmieci.
[wiecej]