Dziś: | Wydanie z 11 czerwca 2013 Aktualny nr: 946

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Obława na włamywaczy
Policja zatrzymała w pościgu grupkę mężczyzn, którzy włamali się do domu prywatnego przedsiębiorcy z Krotoszyna. Ukradli biżuterię i stare monety. Sprawcy uciekali lasem w kierunku Chwaliszewa.
[wiecej]

Z ulic zniknęły kosze na śmieci
Pojemniki do selektywnej zbiorki odpadów, do niedawna rozstawione w Krotoszynie, zniknęły. Mieszkańcy są oburzeni i z uporem zostawiają śmieci na ich miejscach. Urząd ubolewa nad tym faktem, ale problemu nie umie rozwiązać.
[wiecej]

Szambo zostanie oskarżony?
Krotoszyńska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego Pawła. W tej chwili opracowywany jest akt oskarżenia. O morderstwo podejrzany jest 47-letni recydywista – Jacek S, ps. Szambo.
[wiecej]

Kasacja oddalona
4 czerwca Sąd Najwyższy rozpatrywał wniosek obrony o kasację wyroku Dawida R. (30 l.), który w rawickim więzieniu odbywa karę za spowodowanie wypadku z dwiema ofiarami śmiertelnymi podczas zlotu motocyklowego w 2010 r. w Krotoszynie.
[wiecej]

Jednak się nie opłaca?
Krotoszyński magistrat prawdopodobnie nie skorzysta z rządowych dotacji na przedszkola. Według wiceburmistrza Ryszarda Czuszkego udział w programie nie byłby dla gminy opłacalny.
[wiecej]

Krotofest za nami
8 czerwca odbył się w Krotoszynie Krotofest, czyli Festiwal Aktywnych Sąsiadów, zorganizowany na terenie obok dworców PKS i PKP. Wśród atrakcji były m.in. występy na scenie, parada motocyklowa, przyjazd pociągu Ziemianin.
[wiecej]

Wielki jubileusz prof. Stróżewskiego - Starałem się być sługą filozofii
Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, piątek, 7 czerwca 2013 roku. Profesor Władysław Stróżewski, jeden z największych polskich filozofów, świętuje jubileusz 80-lecia. W Auli Jagiellońskiej, w której przed dziesięcioma laty odbierał tytuł doktora honoris causa.
[wiecej]

Krotoszyn ma swojego patrona
Odpowiadając na wniosek burmistrza Rada Miejska w Krotoszynie wyraża wolę ustanowienia bł. Biskupa Michała Kozala patronem Miasta i Gminy Krotoszyn – usłyszeli wierni na Rynku w niedzielę 9 czerwca.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W ustanowieniu patrona Krotoszyna.
[wiecej]