Dziś: | Wydanie z 18 czerwca 2013 Aktualny nr: 947

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Szambo oskarżony o zabójstwo
48-letni Jacek S. został oskarżony o zabójstwo 25-letniego Pawła. Recydywista znany pod pseudonimem Szambo bił i kopał swą ofiarę po głowie i klatce piersiowej, a potem konającego pozostawił na chodniku. Jackowi S. grozi dożywotnie pozbawienie wolności.
[wiecej]

Włamywacze pod dozorem policji
Policjanci z Krotoszyna schwytali szajkę włamywaczy, którzy włamali się do domu krotoszyńskiego przedsiębiorcy. Ukradli kosztowności za ponad 6 tys. zł. Bandyci mieli przy sobie maski Spidermana i mordercy z filmu Krzyk.
[wiecej]

Za parkowanie zapłacisz smse-m
Koźmiński magistrat postanowił wprowadzić nowy system uiszczania opłat za parkowanie. Kierowcy będą mogli wykupić postój w strefie za pomocą telefonu komórkowego.
[wiecej]

Niebezpieczne skrzyżowania
Zaparkowane na całej długości ul. Kościuszki w Krotoszynie auta ograniczają widoczność kierowcom wjeżdżającym na skrzyżowanie ul. Piastowskiej z Kościuszki. Podobnie jest na styku Farnej i Kaliskiej.
[wiecej]

60 osób z nowymi kwalifikacjami
W krotoszyńskim Ośrodku Szkolenia Zawodowego kończy się kurs dla przyszłych magazynierów obsługujących wózki widłowe. Trwa też kurs sprzedawców, a w kolejce czekają zaplanowane na lipiec, sierpień i wrzesień szkolenia przedstawicieli handlowych i opiekunek osób starszych.
[wiecej]

Puste psie pakiety?
Zanieczyszczanie środowiska psimi odchodami jest problemem, z którym od lat bezskutecznie walczy krotoszyński magistrat.
[wiecej]

Kto zrewitalizuje centrum Krotoszyna?
Krotoszyński magistrat jest w trakcie rozstrzygania przetargu na firmę, która przeprowadzi rewitalizację centrum. Bój o inwestycję prowadzą trzy przedsiębiorstwa.
[wiecej]

Niewykształcona opieka społeczna?
Podczas ostatnich posiedzeń komisji rady miasta radny Krzysztof Manista zwrócił uwagę na poziom wykształcenia pracowników krotoszyńskiej opieki społecznej.

[wiecej]

Co będzie w małym szpitalu?
Budynek po zamkniętym w grudniu 2011 r. oddziale opieki średnioterminowej od ponad pół roku stoi pusty. Od lipca ma się to zmienić. Władze miejskie postanowiły ulokować tam klub seniora.
[wiecej]

W czym rzecz
W zabawie dla mas.
[wiecej]