Dziś: | Wydanie z 25 czerwca 2013 Aktualny nr: 948

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Utonął w stawie
Do pierwszego od wielu lat przypadku utonięcia w powiecie krotoszyńskim doszło w sobotę. Na jednym ze stawów pod Kobylinem utonął 52-letni mężczyzna. Pływał na styropianowej tratwie. W pewnym momencie po zanurzeniu nie wypłynął na powierzchnię. Sprawę bada teraz prokuratura i policja. O wynikach śledztwa poinformujemy wkrótce.
[wiecej]

Karaoke w galerii - Śpiewali do rzeczy
22 czerwca Galeria Krotoszyńska zapełniła się osobami, które przyszły kibicować swoim faworytom – uczestnikom I Festiwalu Karaoke, zorganizowanego przez naszą gazetę i Galerię Krotoszyńską. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę i będzie kontynuowana w przyszłości.
[wiecej]

Szukają firmy do wywozu śmieci
Gminy Koźmin i Rozdrażew rozstrzygnęły w zeszłym tygodniu przetargi na odbiór odpadów. W obu wypadkach wygrał zakład Eko-Skórtex z Gizałek. Firma wycofała się jednak z podpisania umowy.
[wiecej]

Cisza przed burzą?
Za niecały tydzień wejdzie w życie nowy system gospodarki odpadami. Związek Eko-Siódemka próbuje zdążyć ze wszystkim na czas.
[wiecej]

Zignorował znak stopu
22 czerwca na skrzyżowaniu ulic Samulskiego – Wojciechowskiego doszło do groźnie wyglądającego wypadku.
[wiecej]

Przekazali aleję
Podczas wspólnego posiedzenia komisji stałych rady powiatu w powiecie większością głosów postanowiono, że al. Powstańców Wlkp. w stolicy powiatu zostanie przekazana gminie Krotoszyn.
[wiecej]

Ile trwa łatanie dziur?
Podczas posiedzenia komisji rady powiatu w ogniu pytań radnego Tomasza Chudego znalazł się dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Krzysztof Jelinowski. Radny był zdziwiony łataniem sześciokilometrowego odcinka trasy Zduny – Baszków przez prawie tydzień. – To ile zajmie PZD połatanie pozostałych prawie 440 km dróg? – zapytał.
[wiecej]

Wędkarstwo to moja pasja
Czternastoletni Michał Kaj z Krotoszyna od 2011 r. jest w wędkarskiej kadrze narodowej kadetów. Na koncie ma szereg tytułów mistrzowskich.
[wiecej]

80 lat temu w Krotoszynie - Śmiertelna zemsta
Drugiego takiego zabójstwa zapewne nie było w Polsce przed ani po wojnie. Mężczyzna, który w krotoszyńskim sądzie usłyszał niekorzystny dla siebie wyrok, postanowił się zemścić. Zaczekał na sędziego pod sądem. Najpierw go bił, a później zamordował. Minęło właśnie osiemdziesiąt lat od tamtych wydarzeń.
[wiecej]