Dziś: | Wydanie z 2 lipca 2013 Aktualny nr: 949

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

15-letni diler z marihuaną
Zaledwie 15 lat ma zatrzymany przez policję chłopak, który handlował marihuaną. Małoletni diler z Krotoszyna miał przy sobie 18 gramów tego narkotyku. Nastolatek przyznał, że marihuanę rozprowadzał wśród kolegów i znajomych. Teraz zajmie się nim sąd dla nieletnich.
[wiecej]

Dlaczego Mal-Pol jest gorszy od Gembiaka?
Komisja przetargowa zakończyła prace nad oceną ofert.
[wiecej]

Śmieciowa machina ruszyła
1 lipca wszedł w życie nowy system gospodarki odpadami. Władze związku gmin Eko Siódemka zapewniają, że wszystko zostało dopięte. Szczegółowe informacje umieszczono na stronie (www.eko7.krotoszyn.pl).
[wiecej]

Śmieci za drogie dla SPZOZ
Dyrektor SPZOZ Paweł Jakubek twierdzi, że wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami poskutkuje dla szpitala powiatowego w Krotoszynie kosztami wyższymi nawet czterokrotnie od dzisiejszych.

[wiecej]

Kiedy remont ulicy Raszkowskiej?
Mieszkańcy zniszczonej ulicy Raszkowskiej w Krotoszynie od lat czekają na jej remont. Przed modernizacją jezdni trzeba jednak wykonać prace przy kanalizacji.
[wiecej]

Pod naszym patronatem - Moc atrakcji na Dniach Sulmierzyc
W dniach 28 – 30 czerwca boisko przy ul. Błonie było pełne ludzi – nie tylko sulmierzyczan. Przybywali, aby słuchać muzyki i korzystać z atrakcji przygotowanych przez Sulmierzycki Dom Kultury.
[wiecej]

Kosić nie musisz, ale możesz
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec krotoszyńskich Parcelek, który pyta o sprawę koszenia trawników obok prywatnych posesji. – Mieszkam tutaj od niedawna i chciałbym wiedzieć, czy ktoś zapłaci mi za benzynę straconą na koszenie gminnych trawników. Ani razu nie widziałem nikogo, żeby pofatygował się i skosił tutaj trawę. To my mamy kosić w ramach czynu społecznego czy powinna to robić gmina? – pyta mieszkaniec.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W zmianach, jakie dla Państwa wprowadziliśmy wraz z dzisiejszym wydaniem naszego tygodnika.
[wiecej]