Dziś: | Wydanie z 9 lipca 2013 Aktualny nr: 950

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Tragiczna śmierć kapłana
6 lipca w szpitalu w Poznaniu zmarł ksiądz Henryk Marczewski, były proboszcz parafii w Borzęciczkach. Przez ostatnie lata pomagał w krotoszyńskiej farze. Tydzień wcześniej miał wypadek samochodowy. Jego auto wpadło do rowu i uderzyło w przydrożne drzewo. Zanim pojazd zapalił się, duchowny został wyciągnięty z niego przez dwie kobiety.
[wiecej]

Wybudują Kaufland, ale bez rond
Wrocławska spółka Tal&Co ma rozpocząć budowę supermarketu Kaufland. Inwestor nie podejmie się jednak, jak planowano od wielu lat i o czym wielokrotnie pisaliśmy, budowy dwóch rond oraz zmiany organizacji ruchu na Kobylińskiej, Mickiewicza i Słodowej.
[wiecej]

Wieczorynka zagrożona
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna przysparza SPZOZ problemów. Z tego powodu dużo się mówi o zamiarze jej likwidacji.
[wiecej]

Wyremontują drogę nr 15
W ciągu najbliższych kilku miesięcy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza wyremontować dwa ważne odcinki drogi krajowej nr 15. – Aż do granicy województwa „krajówka” będzie zrobiona – poinformował na ostatniej sesji burmistrz Krtoszyna Julian Jokś.
[wiecej]

Problem z bydłem po urazach
Ministerialny przepis, który wszedł w życie kilka miesięcy temu, zabrania transportu zwierząt, które nie są w stanie same wejść na samochód transportowy. Rolnicy są oburzeni.
[wiecej]

Remont Lidla potrwa do niedzieli
23 czerwca rozpoczął się remont dyskontu spożywczego Lidl przy ul. Sienkiewicza w Krotoszynie. Jak informuje na oficjalnej stronie firmy jej rzecznik prasowy, ponowne otwarcie nastąpi 15 lipca.
[wiecej]

Na zaproszenie posła Orzechowskiego - Wizyta ambasadora Tajwanu
28 czerwca z inicjatywy posła Macieja Orzechowskiego do Krotoszyna przyjechał ambasador Tajwanu w Polsce Jack K. C. Chiang. Towarzyszyli mu pierwszy sekretarz Yeh-shin Chu oraz dyrektor Rady Handlu Zagranicznego w Polsce Chien-hui Lee.
[wiecej]

W czym rzecz ?

[wiecej]