Dziś: | Wydanie z 16 lipca 2013 Aktualny nr: 951

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Groźne wypadki
Do kilku groźnych wypadków doszło w zeszłym tygodniu. W czwartek pod Wróżewami dachował volkswagen golf, w piątek na ul. Sienkiewicza w Krotoszynie audi staranowało passata, a w sobotę pod Koźminem daewoo wylądowało w polu.
[wiecej]

Zalesie Wielkie - Sołtys zrezygnował przez boisko
8 lipca Ireneusz Nowak, sołtys wsi Zalesie Wielkie, złożył na ręce burmistrza Kobylina Bernarda Jasińskiego rezygnację z pełnionej przez siebie nieprzerwanie od 1995 r. funkcji. Jako powód podał pomówienia pod jego adresem.
[wiecej]

Czy każda rewolucja wymaga ofiar?
Minęły dwa tygodnie od wejścia w życie nowego systemu gospodarki odpadami. Do naszej redakcji wpływają pierwsze skargi. Mieszkańcy są zdezorientowani, mają wiele wątpliwości, a do tego brakuje worków na selektywną zbiórkę śmieci.
[wiecej]

Czy to zagraża zdrowiu mieszkańców? - Koci fetor nie do wytrzymania
W bloku przy ul. Kobylińskiej 4a w Krotoszynie mieszka kobieta, która hoduje koty. Mieszkańcy twierdzą, że jest ich 7. Zapach w klatce schodowej bloku przeszkadza sąsiadom. Właścicielka zwierząt nie chce rozmawiać z nikim. Bezradni, póki co, są również weterynarz i Sanepid.
[wiecej]

Planują budowę kortów
Władze Koźmina planują budowę przy ul. Floriańskiej hali tenisowej. Inwestycja ma zostać zrealizowana dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu.
[wiecej]

Skrzynka na drodze
Mieszkańcy Chachalni mają problem, gdyż przez ich działki budowlane biegnie droga gruntowa. A kilka tygodni temu Energa zamontowała skrzynkę przyłącza elektroenergetycznego na granicy działki, czyli... na środku drogi.
[wiecej]

Durzyn - Niebezpiecznie igrać z prądem
Sołtys Durzyna, Henryk Krawczyk, od dawna walczy z Energą o remont linii energetycznych ciągnących się przez wieś. – One są przestarzałe i stwarzają niebezpieczeństwo – mówi.
[wiecej]

Sukces to dzieło Boga i dobrych ludzi
Ksiądz prałat Adam Modliński odchodząc z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie pozostawia po sobie opinię kapłana otwartego na wiernych, sprawnego administratora, inicjatora wielu nowych projektów, a także proboszcza obdarzonego charyzmą.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W marketach, które upodobały sobie Krotoszyn.
[wiecej]