CENTRALA DO BANI
Przez ponad tydzień nie działała centrala telefoniczna w zdunowskim Urzędzie Miejskim. Samorządowcy postanowili zamienić ją na nowszy model.


Po tygodniu ciszy kupiono nową centralę

Gdy przyszliśmy do pracy w poniedziałek rano, okazało się, że kabelki są popalone – mówi wicebiurmistrz Marian Sobański. Przez tydzień nie można się było dodzwonić do urzędu poprzez centralę, działały jedynie numery samodzielne: burmistrzowski (722 50 28), opieki społecznej (721 52 43) oraz telefon z faksem. Podobna awaria miała miejsce przed rokiem. Wówczas konserwatorzy sprzętu wymienili niektóre części i urządzenie zaczęło działać. Tym razem postanowiono kupić nową centralę, spełniającą wymogi obsługi cyfrowej.

Co ciekawe, pod koniec lat 90. ubiegłego wieku Zduny były najlepiej stelefonizowaną gminą w powiecie, teraz Telekomunikacja Polska o niej zapomniała – przerwano inwestowanie, a jakość połączeń pozostawia wiele do życzenia. Problem jest także z internetem, bowiem analogowe łącza nie pozwalają na korzystanie z sieci w stopniu potrzebnym nie tylko firmom, ale nawet przeciętnym użytkownikom sieci.

Nie idzie się Telekomunikacji o nic doprosić – podsumowuje wiceburmistrz liczne rozmowy z przedstawicielami TP. – Każą się uzbroić w cierpliwość i czekać, bo może w 2005 roku będą pieniądze. Tymczasem samorząd i mieszkańcy wspierali finansowo wszystkie wcześniejsze inwestycje Telekomunikacji, a więc mają swój wielki udział w rozwoju firmy. Nie zadowala nas twierdzenie, że Zduny nie są duże, co podraża koszty. TP daje wiele reklam w telewizji, ale nie podchodzi prawidłowo do swoich klientów, z których czerpie korzyści.

Jakkolwiek jednak nie potoczyłyby się dalsze negocjacje, samorządowcy – postawieni przed koniecznością wymiany centrali – postanowili kupić nowoczesną, dostosowaną do łączy najnowszego typu. Kosztowała 4 tys. zł.

(er)KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

treść:
podpis:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników
Rzeczy Krotoszyńskiej. Redakcja rzeczkrotoszynska.pl
nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Do dłuższego czasu telefony podłączone do zdunowskiej centrali szwankowały. Długie łączenie, szumy i trzaski na łączach skutecznie utrudniały rozmowy. Miejmy nadzieje, że teraz będzie lepiej!
yQ (26.08.2004 11:08)

Urząd ma nową centralę, szkoda że inni mieszkańcy muszą się męczyć ze starą. Po deszce nigdy nie można się dodzwonić - albo jest głucho, albo wybiera nam inny numer. Ciekawe, kiedy my się doczekamy cyfrowej centrali?
zduny (26.08.2004 12:08)


REKLAMA

[ Powrót do strony głównej ]