SIKAWKOWI Z KANIEWA NA PODIUM
W ubiegłym tygodniu w Cichowie (powiat kościański) odbyły się IV Krajowe Zawody Sikawek Konnych. Drużyna z Kaniewa, reprezentująca gminę Koźmin Wlkp., zajęła trzecie miejsce.

Gminę Koźmin Wlkp., podobnie jak w zeszłym roku, reprezentowały trzy drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej: żeńska i męska z Kaniewa oraz męska z Gościejewa.

W sumie ponad 50 polskich zespołów zgłosiło swój udział w rywalizacji. Przyjechały również ekipy z Czech, Słowacji, Niemiec i Węgier, dlatego organizowane od pięciu lat zawody otrzymały rangę imprezy europejskiej. Nazwano je więc I Europejskimi i IV Krajowymi Zawodami Sikawek Konnych.

W rywalizacji wzięło udział 45 załóg męskich i 10 kobiecych, nie licząc zespołów zagranicznych. Komisja oceniała prezentację drużyny – jej ubiór, wygląd zaprzęgu konnego, wygląd i autentyczność sikawki wraz z osprzętem oraz szybkość wykonania ćwiczenia bojowego. Mimo sporej konkurencji drużynie z Kaniewa udało się wywalczyć trzecie miejsce za wyposażenie zaprzęgu. – Każda drużyna zaprezentowała coś ciekawego. Bardzo się cieszymy, że udało nam się zająć tak wysokie miejsce – mówi Bolesław Durak, prezes OSP Kaniew. Zwycięzcami zostali strażacy z Garwolina, a drugie miejsce w tej kategorii zajęła drużyna OSP ze Sworawy.

Zespoły były oceniane również w kategoriach: ćwiczenie bojowe kobiet (pierwsze miejsce – Sworawa) i ćwiczenie bojowe mężczyzn (również zwycięstwo Sworawy). Prezentacjom drużyn towarzyszyły koncerty strażackich orkiestr z Krzywina oraz Czech. Zawody zakończyła defilada sikawek konnych.

Dagmara ZmyślonaKOMENTARZE CZYTELNIKÓW

treść:
podpis:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników
Rzeczy Krotoszyńskiej. Redakcja rzeczkrotoszynska.pl
nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Brak komentarzy
REKLAMA

[ Powrót do strony głównej ]