REKORDOWY SZCZUPAK!
Sześciokilogramowego szczupaka złowił jedenastoletni Adam Szulc z Krotoszyna. Tak duży okaz udało mu się schwytać na kukurydzę w stawie w Kromolicach.


Jedenastolatek z taaaaką rybą!

Szczupak o długości 92 cm i wadze 6,250 kg został wyłowiony przez jedenastoletniego Adama ze stawu w Kromolicach – miejscowości, w której chłopiec przebywa u dziadków na wakacjach. – Adam i jego brat Damian wyławiali szczupaka około 15 minut. Przynętą była kukurydza. Pomimo dużego ciężaru ryby żyłka o grubości 0,25 mm nie zerwała się – opowiada ojciec młodego wędkarza. Wyciąganiu wielkiej ryby towarzyszyły silne wrażenia. – Kiedy chłopcy zobaczyli otwartą paszczę szczupaka, przestraszyli się – relacjonuje ojciec.

Okaz został zabity i zamrożony. – Będzie czekał do tegorocznej Wigilii – tłumaczy pan Szulc.

Szczupak nie jest rekordowym okazem wyłowionym ze zbiornika w Kromolicach. Kilka lat temu wyciągnięto suma o długości 123 cm. Staw jest co roku zarybiany za pieniądze pochodzące ze składek członków tamtejszego koła wędkarskiego. To zbiornik komercyjny, wędkować wolno w środy, soboty i niedziele oraz we wszystkie święta.

Dzielni wędkarze Adam i Damian Szulcowie łowieniem zajmują się od pięciu lat. Na swoim koncie mają już czterdziestocentymetrowe karpie oraz półmetrowego amura.

Sebastian PośpiechKOMENTARZE CZYTELNIKÓW

treść:
podpis:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników
Rzeczy Krotoszyńskiej. Redakcja rzeczkrotoszynska.pl
nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Piękna sztuka.
Mecenas (07.04.2005 13:04)

Szacunek... Odlotowa ryba...
Hugo (15.05.2008 15:05)


REKLAMA

[ Powrót do strony głównej ]