PRZEJECHAŁ, ALE NIE UCIEKŁ
25-letni mieszkaniec Kobierna przejechał leżącego na drodze mężczyznę, który jeszcze żył. Kobierzanin przyznał się do winy. Postawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi do 8 lat więzienia.

Niejasne okoliczności śmiertelnego wypadku z 8 stycznia br. na drodze z Jasnego Pola do Tomnic opisywaliśmy w Rzeczy jako pierwsi trzy tygodnie temu. To, co ustaliliśmy nieoficjalnie, potwierdziło się. 35-letni mężczyzna został przejechany przez samochód niedługo po tym, jak sam uderzył seatem cordobą w drzewo. Badanie krwi wykazało u niego obecność alkoholu – miał 1,2 promila. Renaultem laguną natomiast kierował 25-latek z Kobierna. – Po prostu zagapił się. Przyglądał się stojącemu na poboczu drogi seatowi. Nie zauważył leżącego na jezdni człowieka. Było ciemno, a w tym seacie paliło się tylne światło – wyjaśnia podinspektor Dionizy Kula, naczelnik sekcji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Śmierć spowodowana została przez gwałtowne wykrwawienie – skutek uszkodzenia jednej z aort.

Kierowca renaulta nie uciekł z miejsca wypadku. (...)

Sebastian Pośpiech

***


(więcej przeczytasz w gazecie)

Rzecz Krotoszyńska, 8/517, 23 lutego 2005 r.KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

treść:
podpis:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników
Rzeczy Krotoszyńskiej. Redakcja rzeczkrotoszynska.pl
nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Przejechal ale nie uciek ??????? Przeceż to jest normą w cywilizowanym świecie nie wiem mamy gościa podziwiać czy dać mu nagrodę o co chodzi ?
krasnoludek (26.02.2005 23:02)

Najwważniejsze ze ten kierowca nie uciekł, skoro przejechany był nietrzeźwy i sam spowodował wypadek chwilkę wcześniej to sam zasłużył sobie na to co się wydarzyło!!!
olik (24.02.2005 14:02)

tragedia
Mirek (01.06.2005 08:06)

za smierc zwierzaka wiekszy wyrok dostaje sie !!! niz on za przejechanie człowieka i nie wazne ze był pod wpływem alkoholu ale żył !!! leżał i potrzebował pomocy !!!!!
ela (14.01.2013 16:01)

Tak tak najważniejsze, mniej ważne że ktoś jeest w parku sztywnych
kola (24.02.2005 16:02)


REKLAMA

[ Powrót do strony głównej ]