Ambasador USA odwiedził Krotoszyn
Victor Ashe, ambasador USA w Polsce, odwiedził w poniedziałkowe popołudnie Krotoszyn.
Victor Ashe, ambasador USA w Polsce, odwiedził w poniedziałkowe popołudnie Krotoszyn. Jechał z Wrocławia, wcześniej zatrzymał się w Rawiczu. Podobne podróże po naszym kraju, z licznymi przystankami w niewielkich miejscowościach, to jego codzienność. Tylko w tym roku amerykański dyplomata zwiedził w ten sposób 120 polskich miast, miasteczek i wiosek.
To jego sposób na poznawanie kraju, w którym reprezentuje USA. Zawsze podkreśla, że jest ambasadorem w Polsce, a nie tylko w Warszawie. Tematyka lokalna jest mu zresztą bardzo bliska. Przez kilkanaście lat był znanym z osiągnięć burmistrzem Knoxville w stanie Tennessee, a w 1995 roku wybrano go prezesem Stowarzyszenia Burmistrzów Amerykańskich.
Razem z krotoszyńskimi samorządowcami odbył spacer przez park od Urządu Miejskiego do rynku, podziwiając starą architekturę miasta. Jest znawcą tematu, bowiem w swojej pracy samorządowej zajmował się między innymi ochroną i odbudową obszarów zabytkowych.
Romana Hyszko

Rzecz Krotoszyńska, nr 42/654, 16 października 2007 r.KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

treść:
podpis:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników
Rzeczy Krotoszyńskiej. Redakcja rzeczkrotoszynska.pl
nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Tak masz rację. Nic ladnego tu nie widzę.
mieszkaniec (17.10.2007 19:10)

jasne, że kamienice są obskurne, zwłaszcza ich opłakany stan od strony podwórek i wewnątrz klatek schodowych Ale lokalna i krotoszyniak są widocznie zadowoleni z takiego stanu rzeczy
olloy (17.10.2007 23:10)

do yyyyyadg-...i odezwał się typowy Polak z prowincji,który zawsze będzie zakompleksiony,...informuję Cię,że typowy Amerykanin zawsze powie jak go zapytasz,co u ciebie,OKEY,WSTYD MI ZA TAKIE KOMENTARZE... Bywam trochę w świecie,a w USA byłem kilka razy i...nadal mi wstyd za takie komentarze,kiedy zaczniesz człowieku widzieć pozytywnie swoją małą i dużą Ojczyznę ?????
krotoszyniak,który trochę w świecie bywa (16.10.2007 22:10)

PRZECIEŻ KROTOSZYN NIE MA CZYM SIĘ POCHWALIĆ. TYMI OBSKURNYMI KAMIENICAMI I TYNKIEM ODPADAJĄCYM Z RATUSZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
yyyyyadg (16.10.2007 13:10)

a to tarcze antyrakietową będą u nas budować???
martini (18.10.2007 14:10)

Ambasador w przeciwieństwie do naszych lokalnych politykierów nie unika kontaktów z mieszkańcami. Krotoszyn ma czym się chwalić, ale niestety bez gruntownych i kosztownych inwestycji, to nasze piękne przedwojenne budynki rozsypią się! Z tego co wiem to podobał mu sie układ dwóch rynków, a szczególnie hotel Pod Białym Orłem.
Niby krotoszyniak (19.10.2007 20:10)

Bez przesady,Krotoszyn wg mnie jest bardzo ładnym miastem!
lokalan patriotka (16.10.2007 15:10)

Mam 100% racje rynek jak patrzę na to to mi się źle robi , i w dodatku cały otwarty dla ruchu,
Ten rynek można by jeszcze porządnie wyrobić tylko nikomu się nie chce a przede wszystkim burmistrzowi!!!!!! JA po prostu chcę dla krotoszyna jak najlepiej a mała krytyka nie zaszkodzi. ALE LUDZIE CZY JA NIE MAM RACJI KROTOSZYN JEST STRASZNIE ZANIEDBANY !!!!! mogło by być o 200 razy lepiej niż jest. :(
yyyyyadg (17.10.2007 11:10)


REKLAMA

[ Powrót do strony głównej ]