Objazd w Dąbrowie
Z trasy Dąbrowa – Kobierno zniknie wreszcie niebezpieczne zagłębienie, które od lat było zmorą kierowców. Niestety, na czas remontu odcinek ten został zamknięty dla ruchu.


Ta dziura wkrótce zniknie


Zagłębienie znajdowało się tuż za Dąbrową od dawna. Kierowcy znający okolicę wiedzieli, że w tym miejscu należy znacznie zmniejszać prędkość, bo przejazd grozi uszkodzeniem podwozia samochodu. Z roku na rok jezdnia coraz bardziej się zapadała. Przyczyną był fatalny stan przepustu biegnącego pod drogą. Mieszkańcy gminy już od dawna apelowali do administratora trasy, którym jest Powiatowy Zarząd Dróg, o modernizację obiektu. W końcu ich prośby zostały wysłuchane. Remont rozpoczął się w tym tygodniu. Z relacji Tadeusza Hybsza, kierownika PZD, wynika, że z jego rozpoczęciem nie można było już zwlekać. – Rury były w fatalnym stanie, tak że jezdnia w tym miejscu mogła się po prostu zarwać – stwierdził.
Prace trwają od poniedziałku. - Na czas remontu musieliśmy zamknąć odcinek trasy Kobierno - Dąbrowa - dodaje Hybsz.
Wprowadzono objazd. Teraz trasa z Kobierna do Dąbrowy, jak i w przeciwnym kierunku, prowadzi przez Brzozę oraz Henryków. Kierownik zapewnia, że to drogowe utrudnienie nie potrwa długo. Przebudowa przepustu powinna się zakończyć pod koniec tego tygodnia.

(szop)

Rzecz Krotoszyńska, nr 42/654, 16 października 2007 r.KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

treść:
podpis:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników
Rzeczy Krotoszyńskiej. Redakcja rzeczkrotoszynska.pl
nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
nareszcie ktoś się wzioł za tą drogę:)
ja89 (16.10.2007 19:10)

fajnie:)
ppaa (19.10.2007 12:10)

nom super
loloa (19.10.2007 12:10)


REKLAMA

[ Powrót do strony głównej ]