Zgrzyt po ślubowaniu

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Sulmierzycach doszło do zgrzytów doszło między ustępującym Idzim Kalinowskim a dyrektorką Sulmierzyckiego Domu Kultury, Agnieszką Kołodziejczyk-Ozgą.


10 grudnia na sesji podziękowano ustępującemu burmistrzowi, Idziemu Kalinowskiemu, a jednocześnie złożono gratulację nowemu włodarzowi - Piotrowi Kaszkowiakowi.
Nowy burmistrz po odebraniu licznych gratulacji i złożeniu uroczystego ślubowania, przedstawił swoje expose, w którym podziękował za okazane mu zaufanie, potwierdzając równocześnie wcześniej deklarowane kroki związane z zarządzaniem miastem. – Nie zamierzam wprowadzać rewolucyjnych zmian ani też niszczyć tego, co do tej pory dobrze funkcjonowało – powiedział. – Będę dążył do uregulowania gospodarki wodno- ściekowej, głównie do przekształcenia Zakładu Usług Komunalnych w sprawnie funkcjonującą spółkę komunalną, a także do optymalizacji kosztów odbioru ścieków oraz dostarczania wody, by cena tych mediów pokrywała koszty ich odbioru i produkcji, przy jednoczesnym utrzymaniu stawek na rozsądnym poziomie. W dalszej części wystąpienia burmistrz stwierdził, że będzie dążył do zwiększenia roli miejscowych firm, m.in. poprzez wprowadzenie w mieście programu wspierania przedsiębiorczości oraz organizowanie cyklicznych spotkań.

Ponadto zadeklarował chęć współpracy z sulmierzyckimi organizacjami i stowarzyszeniami, a także zmodernizowania bazy oświatowej. Zapewnił, że stawia również na rozwój sportu, zamierza zorganizować grupy wolontariackie oraz nawiązać dialog z Kościołem katolickim. – Chciałbym uatrakcyjnić ofertę kulturalną miasta oraz zoptymalizować działania instytucji kultury poprzez przekształcenie Domu Kultury w samofinansującą się jednostkę, stanowiącą siedzibę wszystkich organizacji społecznych.

Maria Polak
(Więcej przeczytasz w gazecie)

Rzecz Krotoszyńska, nr 50/816, 14 grudnia 2010 r.KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

treść:
podpis:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników
Rzeczy Krotoszyńskiej. Redakcja rzeczkrotoszynska.pl
nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Do znanego lecz nie podpisanego
Może wiata rowerowa to też jego zasługa !!!
zorientowana (20.12.2010 14:12)

Powodem zgrzytu było odwołanie Pani Ozgi z funkcji Dyrektora SDK przez pana Kalinowskiego po II turze wyborów na burmistrza miasta , czyli po przegranych wyborach.
@@@ (15.12.2010 18:12)

Sulmierzyce powinny nazywać sie\" Laponią\"-bo przecież\" siwęty mikołąj\" został burmistrzem;-)
laura (20.12.2010 19:12)

No i gdzie ten zgrzyt? jeśli się już coś zapowiada, to warto dokończyć - nie wszyscy czytają Rzecz w wersji papierowej- żyjąc sporo kilometrów od Krotka chę być na bieżąco z powiatem.
KE (14.12.2010 16:12)

W Waszym artykul zamieszczonym na Forum nie wyaśniono co bylo powodem zgrzytu i na czym zgrzyt polegal. Proszę o szczegoły
zaciekawiony (15.12.2010 12:12)

Niby Krotoszyniak hmmmm może ciało stygnie na stryszku :)
poziomica (16.12.2010 23:12)

No to ale jaja. To teraz nowy buristrz pewnie tę panią przywróoi na stanowisko. A czy zostala zwolniona dlatego, że jej mąz też kandydowal na burmistrza i w II turze jego elektorat przekazał glosy na p. Kaszkowiaka?
? (15.12.2010 22:12)

Zostałem wywołany do głosu, więc na wstępie wyjaśnijmy sobie, że nie mieszkam w Sulmierzycach, więc wiem mniej niż wy co się dzieje w Sulmierzycach.

Pan Piotr jest muzykiem, więc w Sulmierzycach wszystko powinno \"grać\".

O czym tu pisać? Taki jest wynik wyborów.
Czym się kierowali wyborcy, nie wiadomo, podobno przesądzili młodzi uwiedzeni wdziękiem Pana Piotra.
To czy dokonaliście właściwego wyboru przekonamy się najwcześniej za 2 lata.

Obecny Burmistrz ma za zadanie przeprowadzić wielką inwestycję kanalizacyjną, która jeśli będzie źle przeprowadzona, to grozi zapaścią budżetu i marazmem Sulmierzyc. Trzeba będzie oddać 5,5 miliona złotych.

Jakie kwalifikacje i doświadczenie w pracy samorządu ma Pan Piotr nie muszę wspominać. Takie mamy prawo, że odpowiednie kwalifikacje nie są wymagane. Nawet nie trzeba skończyć podstawówki. Przed II Wojną też było podobne prawo, ale był fachowy personel urzędniczy, który czuwał by burmistrz nie popełnił błędu. Dzisiaj tego nie ma. Przyjmuje się rodziny, członków danej partii, a nie fachowców. Mamy w całej Polsce tego efekty.

Pan Idzi ma najlepsze kwalifikacje (prawnik) i doświadczenie w pracy w samorządu, do tego jest perfekcjonistą i nie cierpi bylejakości. Dlatego robił porządek w urzędzie i jednostkach miejskich, przez co naruszył wiele rodzinnych interesików i narobił sobie wrogów, ale nie miał wyjścia. Dlatego też z powodu niegospodarności zwolnił Panią Agnieszkę. Tak już jest w administracji, jeżeli nie wyciągniesz konsekwencji w stosunku do pracownika, który źle gospodaruje pieniędzmi publicznymi sam ponosisz osobistą odpowiedzialność.

Mam nadzieję, że Pan Piotr będzie kontynuował starania Pana Idziego, by Sulmierzyce znalazły się w planach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, co może Sulmierzycom dać szansę rozwoju, gdyż za tym idą ogromne, naprawdę ogromne pieniądze z Unii Europejskiej.

Sulmierzyczanie nie przegapcie tej cywilizacyjnej szansy na XXI wiek! Tego wam życzę!
Niby Krotoszyniak (17.12.2010 21:12)

Wygląda na to, że rodzinne klany i lokalni dostojnicy obrazili sie na Kalinowskiego, ale jak sie rąbie drwa to wióry lecą ...............
samotny jeździec (18.12.2010 00:12)

do haha!!! Chciałbym wiedzić kto jest spokrewniowny z kim w Urzędzie w Krotoszynie, bo to mnie interesuje.Haha liczę, że mi podpowiesz.
Krotoszyniak (19.12.2010 14:12)

Moich zadaniem lepszy by był Kalinowski niż Kaszkowiak.Zrobił on bardzo dużo np oświetlenie na osiedlu kanalizacje to dużo A ten co zrobi ??????
znany lecz nie podpisany (18.12.2010 21:12)

A mnie te Wasze komentarze śmieszą. Robicie jakieś podjazdy, domysły, a co to ma do rzeczy kim jest ten NiBY...? Piszecie że trzeba mieszkać w Sulmierzycach by znać Pana Kaszkowiaka, by wiedzieć kto z kim spokrewniony, by wiedzieć kto pracuje w Urzędzie. Większych bzdur nie słyszałem. Wróćcie pamięcią wstecz - kim ta osoba już tu nie była? Dopasowujecie sobie tożsamość do sytuacji. Mnie nie interesuje kim jest Niby Krotoszyniak, niech będzie kim chce. Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie.
Wracając jednak do tematu te same osoby które tak uwielbiały panią Rękosiewicz, gdy była burmistrzem, po jej przegranej adorowały pana Kalinowskiego, a teraz już wchodzą w cztery litery obecnemu burmistrzowi. Poczekajmy cztery lata jak się zachowają wówczas?
Pan Kalinowski popełnił błąd. Te odwołania winny nastąpić już dawno. Jednak tuż przed swoim odejściem nie powinien tego robić.
Ciekawe z kim mnie identyfikujecie? Dla ułatwienia - mieszkam w Sulmierzycach i o dziwo wiem kto pracuje w Urzędzie w Krotoszynie, kto jest z kim spokrewnionym....
haha (18.12.2010 14:12)

zobaczcie niby krotoszyniak zamilkl czyżby.....zabrakło słów????
teoś (16.12.2010 06:12)

Kobieto przestań pisać te swoje dyrdymały oczywiscie chodzi o Niby Krotoszyniaka, daj spokój Kalinowskiego już niema i nie będzie. Jakim on jest prawnikiem ?? :) Jakie 5,5 mln niemamy ich jeszcze kochana uspokój się, napij się kawy, odsłoń rolety i spójrz na świat ! To już koniec rządzenia z jednego domu !
Makakaka (18.12.2010 11:12)

Rozbawił mnie ten NibyKrotoszyniak, niby nie mieszka w Sulmierzycach ale wszystko wie o Kaszkowiaku i o tym co w Urzędzie się dzieje, kto tam pracuje i kto z kim jest spokrewniony. Pani Agnieszka i jej rodzina była zatrudniona przez pana Idziego , gdy był burmistrzem i jak był naczelnikiem.Ten układ rodzinny stworzył on sam! Teraza odwraca kota ogonem. Uważa ten NibyKtoś , że pan Kaszkowiak nie jest odpowiednią osobą na stanowisko burmistrza, jednak wybierając pomiędzy Kalinowskim a Kaszkowiakiem kogo mieli wybrać! Wracając do NibyKrotoszyniaka to powiem, że NibyCzłowiek nie jest człowiekim.
zorientowany (18.12.2010 07:12)


REKLAMA

[ Powrót do strony głównej ]