Powstał klub opozycji
Pomysł utworzenia klubu Razem dla Gminy zrodził się po pierwszym w tej kadencji posiedzeniu Rady Gminy.


„Mocna piątka” z rady Rozdrażewa


Pomysł utworzenia klubu Razem dla Gminy zrodził się po pierwszym w tej kadencji posiedzeniu Rady Gminy, kiedy to wszystkie funkcje przypadły koalicji Aktywna Gmina (ugrupowanie wójta Mariusza Dymarskiego). Zgodnie z rozdrażewskim statutem, klub może zawiązać trzech radnych o podobnych poglądach i stanowiskach w sprawach gminy. Razem dla Gminy powołały cztery osoby, które w wyborach startowały z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, i jedna niezależna.
Na ostatnich posiedzeniach rady panowie z nowego klubu zdecydowanie wypowiadali swoje zdanie m.in. na temat kolejności remontów dróg gminnych czy wysokości podwyżki wynagrodzenia dla wójta.
– Tak, faktyczniem, ten klub to jest opozycja. Nie mamy większości, jesteśmy mniejszością, ale trzeba działać – tłumaczy Michał Ryba, wiceprzewodniczący Razem dla Gminy. Cała grupka, którzy oprócz starszego Z. Filipaka ma między 22 a 30 lat, zamierza bacznie obserwować pracę wójta oraz pozostałych radnych, aby podejmowane decyzje były trafne.
Paulina Kaszuba
(więcej przeczytasz w gazecie)

Rzecz Krotoszyńska, nr 4/822, 25 stycznia 2010 r.KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

treść:
podpis:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników
Rzeczy Krotoszyńskiej. Redakcja rzeczkrotoszynska.pl
nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
@ rolnik
Wniosek muszą przyjąć za potwierdzenie, a odmowa musi być uzasadniona z powołaniem się na konkretny artykuł ustawy. Można odwołać się do Wojewody.
Niby Krotoszyniak (28.01.2011 23:01)

lepiej chyba dla urzędu żeby to nie zaszło za daleko bo mogą się skompromitować na całe województwo
uważny (04.02.2011 15:02)

DO była .Niech pani zejdzie na ziemie i nie opowiada bajek jak sprawa zajdzie dalej a wszystko nato wskazuje to wyjdzie ilu rolników GOPS odesłał z kwitkiem do domu .
wyborca (03.02.2011 22:02)

Miałem nadzieję, że Sulmierzyce przyłączą się do Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej i swoim przykładem pociągną resztę gmin, a może nawet Krotek, ale jak nowy Burmistrz Sulmierzyc ma zamiar wejść w koalicję z PSL, to czarno to widzę.

Może Rozdrażew zapomniany przez nasze Starostwo zainteresuje się szansą jaką daje Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Sąsiadujecie z Powiatem Ostrowskim, to macie okazję zgłosić akces do Aglomeracji. Wielkie środki Unijne czekają na duże projekty. Im więcej gmin, tym większe pieniądze dla Aglomeracji.
Jak się przyłączycie to macie dużą szansę. Nie przegapcie okazji, bo drugiej takiej w najbliższych latach nie będzie.

Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.kalisz.eu/portal.php?aid=1231942420496df314b2cf1
Niby Krotoszyniak (25.01.2011 17:01)

Super, ze powstał Klub. Życzę powodzenia radnym i wspierającym ich ale zdjęcie to na pewno nie przedstawia członków Klubu Razem dla Gminy.
kolo (25.01.2011 13:01)

Dzwoniłem do GOPS w czasie gdy można było składać wnioski. Przemiła Pani odpowiedziała mi że owszem, mogę wniosek złożyć ale i tak dostanę odpowiedź odmowną bo teren gminy Rozdrażew nie został uznany za teren dotknięty klęską powodzi. To po co miałem składać ten wniosek?? Teraz klnę i pluję sobie w oczy, bo miałbym w ręku odpowiedź i jakiś punkt zaczepienia. Zostałem poprostu wyrolowany. Już nigdy nie uwierzę urzędnikowi!!!
rolnik 2 (05.02.2011 11:02)

Przyda się dyskusja w Rozdrażewie. Ale macie chłopaki przekichane bo radni wójta i tak będą głosowali tak jak się należy. Świetna była wypowiedź p. Maciejewskiego w gazecie - jeszcze jest dużo dróg do zrobienia w Nowej Wsi więc będzie tam gdzie kasa. Ciekawe \"ile kosztuje \" jego głos. A Wolenice dostały karę za niepokorność swojego radnego i drogę skrócili wbrew logice- byłby zrobiony cały odcinek. Chyba Wójt i radni zapominają, że oprócz interesów swoich okręgów są radnymi całej gminy.
wasz wyborca (27.01.2011 15:01)

Bystra ekipa, nie boja się chwycić za słuchawkę i zadzwonić do Poznania, nie łykają ciemnoty. I fajnie
luzik (28.01.2011 20:01)

DO rolnik
wniosek ma prawo złożyć każdy
pracownik socjalny nie ma prawa odmówić przyjęcia wniosku - i tak tez było
sama je przyjmowałam - i żadnej niekompetencji nie zauważyłam w swoim ani też koleżanek postępowaniu
była (02.02.2011 22:02)

Pani Renato niech pani wspiera nowych radnych, jestem za.
za (30.01.2011 23:01)

dobra inicjatywa z tym forum, jak na stronie urzędu forum nie działa to chociaz tam sobie ludzie podyskutują
MmM (26.02.2011 22:02)

I dobrze, przydały się wybory w Rozdrażewie bo w końcu ludzie zaczęli mówić o co im chodzi i coś więcej wiadomo co się dzieje. Jeszcze dobrze, że są tacy radni co się nie boja i nie siedzą u wójta w kieszeni. Byle się wam nie odechciało!
z Rozdrażewa (27.01.2011 13:01)

Bardzo dobrze że młodzi się dostali, szkoda że są w mniejszości ale widać u nich dużo optymizmu i zapału do pracy to co przedstawiają nam gazety. Bardzo mi się podoba to co się dzieje naprawdę Wójt przez te cztery lata bedzie musiał się pilnować bo młodzi beda mu patrzec na rece. Nie wydaje mi sie żeby odpuścili jeśli sie tak stanie to i oni zostana pożarci przez Wójta i spoleczenstwo ale jak narazie to bardzo dobrze wroży:)))
Dniowiec (01.02.2011 01:02)

Tak trzymać jesteśmy z wami powodzenia.Czytałem w gazecie że walczycie o zasiłki powodziowe może i nam w tym pomożecie pozdrawiam.
czytelnik (27.01.2011 22:01)

drogi wyborco - masz rację się okaże wysłać sprawe do NAJWYŻSZEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO, a jak to nie pomoże to do TRYBUNAŁU
hahahahah
Xman (14.02.2011 15:02)

@ wasz wyborca

Nie ma czego żałować, te wyborcze drogi, dłużej nie wytrzymują niż rok, a potem jest tak jak było przed wylaniem asfaltu na piasek.
Niby Krotoszyniak (28.01.2011 00:01)

Może i nie ma ale sposób postępowania daje wiele do życzenia.
wasz wyborca (28.01.2011 16:01)

Rzeczywiście zdjęcie nie przedstawia członków klubu \"Razem dla Gminy\". Powstało nieporozumienie, które na pewno naprawimy przy następnym wydaniu gazety. Przepraszamy.
Paulina Kaszuba (26.01.2011 15:01)

dokładnie, zastanawiam się dlaczego Michał Ryba, który miał najwięcej głosów nie został przewodniczącym? czy to nie jest przypadkiem robienie z wyborców idiotów?
Rozdrażewianka (01.02.2011 12:02)

Jeszcze jedno może mi ktoś wytłumaczyć jak to się stało że Michał Ryba nie przeszedł na przewodniczącego rady bo o ile mi sie wydaje to miał największą liczbę głosów???? Chyba że nie chciał??? Może mi ktoś to pytanie wyjaśnić??
Michał Ryba (01.02.2011 01:02)

Nie raz jest fajnie gdy glowa sodowa uderza do glowy jest luzacko i wesolo. Oby tak dalej!!!
popieram Cię Rybcia (03.02.2011 15:02)

owszem panowie straty mieliście - popieram ale czy to mozna okreslić mianem powodzi????????????????
nie dajmy sie zwariowac
ja miałam 90% strat, ale w ogrodzie i to 2 razy - nikomu do teczki nie pluje z tego powodu i dziekuję ze nie spotkalo mnie to co ludzi z południa
ktośka (02.02.2011 22:02)

najpierw to nawet protokołów oszacowania strat nie chciano wydać, potem jak zainteresowani przychodzili to nawet sam wójt im mówił że mają nie składać bo i tak nie dostaną, a jak mu mówili że Dobrzyca składa w takiej samej sytuacji to mówił że to nie prawnie, potem i wiem to od osób które bezpośrednio były w opiece że powiedziano im że GOPS nie przyjmuje wniosków, dopiero upór tych osób spowodował że panie przyjęły
MmM (03.02.2011 11:02)

Do uważnego
W linku, na który sie powołujesz jest mowa o podtopieniach a nie o powodzi. Nie jestem zorientowany w zasiłkach rolniczych, ale wydaje mi się, że uznanie, że Rozdrażew był dotkniety powodzią to gruba przesada. Z tego co wiem były problemy pojedyńczych gospodarstw w Grębowie i Trzemesznie, ale w samym Rozdrażewie nie spotkałem obrazków choć trochę przypominjących Sandomierz czy choćby Golinę koło Konina. Odnosząc się do wcześniejszych postów, to Rybie woda sodowa do głowy uderzyła, a śpiewkę o popeanych rurach słyszłem w kampanii wyborczej. W porównaniu z innymi mieszkańcami jestem w tej dobrej sytuacji, że znam wykonawcę instalacji wod-kan i c.o. w remontowanych mieszkaniach, wiem kiedy to robił i jakimi substancjami zalewał instalację i powiem krótko: Pani Kordu błaźni się powtarzaniem na formu tych samych zarzutów, co w kampanii wyborczej. Szkoda, że takiej aktywności nie wykazuje na formu rady powiatowej. A co do opozycji, to bestronni uczestnicy sesji rozdrażewskiej rady (sołtysi) mówią wiele ciekawych rzeczy, jak ta bystra opozycja ma łopoty z odczytaniem przygotowanych pytań i interpelacji.
obiektywny mieszkaniec (02.02.2011 23:02)

Powodzi nie było - słowa radnego Jarockiego
http://www.liz.pl/index.php/news/2065/#news_2065
uważny (01.02.2011 16:02)

ten link obala stwierdzenie radnego że strat nie było oraz obrazuje obiektywna sytuację gdzie gmina Rozdrażew jest wymieniana na równi z Dobrzycą i Pleszewem a tam rolnicy uzyskali pomoc. Natomiast faktem jest że wskaźnik opadów nawet w Rozdrażewie wyniósł 5 a w Dobrzycy 4.
A swoja droga to są rożne rodzaje powodzi i nie ma co porównywać tej sytuacji z Sandomierzem ale można ja porównywać Dobrzyca albo Kobylinem.
/Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne./ Konstytucja oraz co ważne dla osób które chciały złożyć wnioski a ich po prostu spławiono /Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej./
uwazny (03.02.2011 12:02)

Spraw zasiłków powodziowych to kolejny przykład jak wójt dba o rolników. To już trzecia spraw gdzie jego rozumienie przepisów działa na niekorzyść podatników co potwierdzają kolejne wyroki kolegium odwoławczego. Tylko że zasiłki dla poszkodowanych podczas deszczy nawalnych, które zaliczają się do czynników powodujących powódź to o wiele większa sprawa. Dotyczy około 400 gospodarstw. Wójtowi ani pani w ośrodku pomocy społecznej nie przyszło do głowy, żeby zebrać wnioski i złożyć je do wojewody. Nawet wniosków nie chcieli przyjmować. Ciekawe kto nam odda teraz te pieniądze, a przydały by się chociaż na zapłacenie podatku w gminie.
gratuluję wspierania swoich mieszkańców, dbania o budżet itp. itd. ....... pla pla pla
rolnik (28.01.2011 16:01)

Historia lubi się powtarzać. Kiedyś tez był klub radnych i do niego w ramach opozycji tez należał obecny wójt więc nie ma co się obrażać na rzeczywistość.
zenek (27.01.2011 15:01)

A czy jak radny kupuje podczas kadencji grunt od gminy to jest to zgodne z prawem?

Co do planu to chyba istnieje obowiązek powiadamiania o tym fakcie mieszkańców w zwyczajowy sposób a u nas tego nie było?
MmM (01.02.2011 16:02)

co sołtysi mówią to byśmy wiedzieli jak by się protokół z sesji publikowało na stronie urzędu ale z tego co wiem to większość siedzi cicho aby się władzy nie narażać bo po co ?
żeby zostać zbluzganym jak sołtys Grębowa
swój (03.02.2011 12:02)

P. WOJT nie miał czasu zajmować się biednymi rolnikami ponieważ zbliżały się wybory.
Chciał cichaczem przeczekac do 21 listopada i niestety udało Mu się to!!!
wyborca (03.02.2011 13:02)

Do obiektywny mieszkaniec
Jezeli nie jestes zorientowany to nie zajmuj głosu w tej sprawie. Deszcz nawalny o wskaźniku 4 powoduje powódż. Nie dotyczy to pojedyńczych przypadków tylko ponad 370 gospodarstw NASZEJ GMINY- są rolnicy którzy straty dochodziły do 50 a nawet 70%
rolnik (03.02.2011 13:02)

tak trzymać - w Krotoszynie niedawno było też coś takiego - tylko parę liter było innych - nie Razem dla gminy tylko Rozum dla gminy - całe szczęście ,że to już historia
wierny czytelnik (26.01.2011 11:01)

http://www.razemdlagminyrozdrazew.pl/
Pierwsze Forum Gminy Rozdrażew (26.02.2011 00:02)

a faktem że cichaczem uchwala się plan miejscowy dotyczący wiatraków to u nikogo ni wzbudził zainteresowania.
Ciekawe czy wiecie na kogo działkach będą one stały? Ja już to wiem i mnie nie dziwi ta cisza.
MsM (29.01.2011 10:01)

To uwago Arka Pabicha uchroniły uchwałę przed nieważnością, wskazał na konflikt interesów p. Lisa z Trzemeszna, bo ma wiatraki na swoim polu.
W ogóle jest ciekawa, że przez 2 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!nie funkcjonował komisja przyznająca mieszkania komunalne, aż je zdążyło zalać, rury popękać. Na co p. Wójt czeka?
Nie głosowałam na p. Dymarskiego/ ale mimo wszystko i właśnie dlatego oczekuję od niego zachowań szanujących inne poglądy. Panie Dymarski nie wygrał pan porażającą ilością głosów!!! I dobrze, że miał pan konkurentkę. Szkoda, że ani pan ani pana środowisko ie wyciągnęło z tego wniosków. Cztery lata temu był pan szansą Rozdrażew, dzisiaj jest pan \"betonem\' a chyba nie tak miał być, czemu buty poprzedniczki tak na pana pasują albo jeszcze lepiej leżą? Szkoda, szkoda dla nas ludzi stąd!!!!
żałuję (30.01.2011 23:01)

Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że nowa rada nie pokaże nam, ile jeszcze w gminie można spiepszyć.
felek (31.01.2011 17:01)

Ciekaw za co ta podwyżka? Za nie zaradność i pozbawienie ok. miliona złotych poszkodowanych rolników z gminy?
Sytuacja rolników z gminy Koźmin, Krotoszyn oraz Zduny jest podobna, wszyscy zostali skrzywdzeni prze swoich gospodarzy tylko tam nikt tej sprawy nie był świadomy i nikt się nie upomniał o swoje.
vad (29.01.2011 10:01)

Wójt pokazał charakter, nie liczy się z ludżmi. Dobrze że ma opzycję, może zacznie inaczej myśleć. Wniosek o podwyżkę wynagrodzenia to przegięcie i to na samym początku kadencji. NAgrodą to chyba były wygrane wybory.
zuza (25.01.2011 21:01)


REKLAMA

[ Powrót do strony głównej ]