A ludzie mówią...

Co sądzisz na temat zakazu handlu w niedzielę i święta? Czy uważasz, że sklepy powinny być w tych dniach czynne?

Edward Szczotka
(kierowca)
Jestem jak najbardziej za tym, żeby sklepy były otwarte. Nie stać mnie, na robienie wielkich zakupów raz w tygodniu, dlatego kupuję częściej, ale mniej towaru. Zdarza się, że do sklepu chodzę w niedzielę. Poza tym - przecież właściciele sklepów też chcą zarobić.
Rafał Andrzejak
(rolnik)
Mam dużo wolnego czasu, więc potrzebne zakupy robię w dni robocze, ale wiem, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Jestem za niewprowadzaniem zakazu handlu w niedzielę, bo to wiązałoby się bez wątpienia ze zwolnieniami pracowników.
Mieczysław Waściński
(rolnik)
Jeśli ktoś pracuje od rana do wieczora, nie może zrobić sprawunków w dzień roboczy. Dla mnie najodpowiedniejszą porą na robienie zakupów jest niedzielne popołudnie. Wiem, że wielu rolników kupuje właśnie w tym dniu, po powrocie z kościoła, bo tylko wtedy mają czas.
Grażyna Antoniewicz
(sprzątaczka)
Uważam, że w niedziele i święta sklepy nie powinny być czynne. Jak mówi Pismo Święte - sześć dni się pracuje, siódmego odpoczywa. Każdy człowiek ma prawo do odpoczynku przynajmniej w ten jeden dzień w tygodnia, dlatego nigdy nie chodzę na zakupy w niedzielę.
Maria Kaczmarek
(technik ekonomista)
Pracownicy sklepów - szczególnie tych dużych - nie powinni być zmuszani do pracy w niedziele, a wiem, że teraz tak właśnie jest. Pracownik powinien mieć prawo decydowania o tym, czy chce pracować w niedziele. Może dobrym rozwiązaniem byłoby skrócenie godzin otwarcia do kilku.

Notowała: Dagmara Zmyślona

Fotografował: Marcin Pawlik

Wstecz