Goście Rzeczy
(niechronologicznie)

Marzec 2007 r. Ojciec Jan Góra, był gościem uroczystości wręczenia tytułu Krotoszynianin Roku i przy okazji zaprosił krotoszynian do wzięcia udziału w dorocznym spotkania młodych Lednica 2007
Jacek Żakowski odwiedził Krotoszyn w marcu 1999 r. W tym czasie razem z Piotrem Najsztubem prowadził w telewizji ogromnie popularny program.
Niezapomniany ks. Józef Tischner przyjechał do nas w marcu 1997 r., razem z pochodzącym z naszych stron profesorem Władysławem Stróżewskim. – Ale tu u was, Władziu, płasko – powiedział do przyjaciela, gdy zbliżali się do Krotoszyna. – Za to jakie niebo mamy wielkie! – odparł prof. Stróżewski.
Marzec 2004 r. Ks. Romuald Weksler-Waszkinel (Żyd od Jezusa – tak o sobie mawia), gościł na uroczystości, podczas której Krotoszynianinem Roku ogłoszono Jerzego Fornalika, pedagoga z Borzęciczek, twórcę akcji Antyschematy, zbliżającej młodzież polską i izraelską.
Krzysztofa Zanussiego gościliśmy w kwietniu 2000 r., krótko przed premierą filmu Życie to śmiertelna choroba...
Mec. Edward Wende gościł u nas kilkakrotnie na początku lat 90. Wcześniej, w 1989 r., razem z Anną Nehrebecką wspierał krotoszyński Komitet Obywatelski przed pamiętnym 4 Czerwca.
Marzec 2006 r. Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, wizytę w Krotoszynie rozpoczął od spotkania w redakcji Rzeczy.
Piotra Frydryszka, prezesa i naczelnego redaktora Radia Merkury, gościliśmy w kwietniu 2005 r. na ogłoszeniu werdyktu kapituły tytułu Krotoszynianin Roku.
Oliviera Janiaka, pochodzącego ze stolicy naszego powiatu dziennikarza i prezentera telewizji TVN, gościliśmy w marcu 2006 r. Pełnił podwójną rolę - gościa honorowego i Przyjaciela Krotoszyna, świeżo uhonorowanego tym tytułem przez Kapitułę.
Joanna Szczepkowska przyjechała do nas w marcu 2001 r., prosto z Wrocławia, gdzie pracowała w jury kolejnego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Dużym powodzeniem cieszył się jej tomik wierszy.
W październiku 2004 r. zorganizowaliśmy w muzeum spotkanie z pochodzącym ze Smolic lubelskim pisarzem Bernardem Nowakiem, laureatem kilku poważnych nagród literackich za powieść Taniec Koperwasów.
Z premierem Jerzym Buzkiem rozmawialiśmy w grudniu 1999 r. W czasie kilkugodzinnej wizyty w Krotoszynie odwiedził wytwórnię świec Lumen 1852 i spotkał się z krotoszynianami w kinie Przedwiośnie.
Stefana Niesiołowskiego zaprosili zdunowianie z tamtejszego prawicowego Forum Obywatelskiego po wyborach w 1997 r. To zdjęcie zrobiono w zdunowskiej restauracji Impuls.
Lato 2001. Prof. Bronisław Geremek przyjechał do Krotoszyna wyborczym autobusem Unii Wolności. Wtedy po raz ostatni spotkaliśmy mec. Edwarda Wendego. To właśnie on obdarował panie różami...
Dzięki naszej redakcji krotoszynianie dwukrotnie spotkali się z prof. Janem Miodkiem. (marzec 1996 r.).
Nasz wielki krajan, filozof, prof. Władysław Stróżewski został w 1997 r. uhonorowany tytułem Przyjaciel Krotoszyna. – Ja po prostu jestem krotoszynianinem! – podkreślił profesor odbierając dyplom. I faktycznie, przez całe życie mówi głośno o swym krotoszyńskim rodowodzie.
W lutym 2005 r. zaprosiliśmy na spotkanie z krotoszynianami znanego poznańskiego chirurga, prof. Konastantego Tukałłę, który urodził się pod Wilnem, a szkołę średnią ukończył w Krotoszynie.
Marzec 1999 r. Izabella Cywińska przed laty prowadziła teatr w Kaliszu, później – w Poznaniu. Nasze strony wciąż są jej bliskie.

Powrót