Rzecz nagrodzonaW swojej blisko piętnastoletniej historii Rzecz Krotoszyńska wielokrotnie zdobywała nagrody w prestiżowych ogólnopolskich konkursach dla mediów lokalnych, organizowanych m.in. przez Instytut na rzecz Rozwoju Demokracji w Europie Środkowej i Wschodniej (IDEE), Fundację Stefana Batorego, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Jedną z pierwszych takich nagród, w konkursie Prasa Lokalna - Demokracja Lokalna - Samorząd, redakcja została uhonorowana w maju 1994 r. Werdykt jury ogłoszono uroczyście w poznańskiej Arenie, podczas II Kongresu Samorządu Terytorialnego. Na przykład w listopadzie 2000 r. otrzymaliśmy nagrodę III stopnia w konkursie dla niezależnej prasy lokalnej, zorganizowanym przez IDEE. Dostawaliśmy znaczone (do wydania na sprzęt) pieniądze, odbieraliśmy dyplomy, VIP-y ściskały nasze dłonie. To właśnie sukces w krajowej gazetowej rywalizacji pozwolił na zakup pierwszego w życiu redakcji komputera, odejście od drukowania pisma metodą dziadunia Gutenberga i przejście z miesięcznika na dwutygodnik.

Jakość publikowanych w Rzeczy tekstów, rzetelne i wnikliwe traktowanie podejmowanych tematów przynosiły naszym autorom indywidualne nagrody dziennikarskie. W 2000 r. Iza Bartoś otrzymała wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Złote Pióro. Po dwóch latach została (ex aequo z Robertem Domżałem z Gazety Poznańskiej) laureatką nagrody głównej w kolejnej edycji tego samego konkursu. W 2001 r. została też wyróżniona za teksty popularyzujące ochronę pracy w konkursie dziennikarskim zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. W kwietniu 2004 r. dwa teksty (Czy radnych można kupić? i Sprzedani dwa razy) Romany Hyszko - jako jedynej reprezentantki prasy typowo lokalnej - zostały uhonorowane w kategorii Virtuti Civili konkursu dziennikarskiego poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Liczne i ważkie publikacje naszej gazety objaśniające Czytelnikom nowe dla nich sprawy związane ze zbliżającą się integracją Polski z Unią Europejską zapewniły dziennikarce Rzeczy miejsce w pouczającej wyprawie studyjnej do Brukseli, zorganizowanej w 2003 r. przez Kancelarię Prezydenta RP.

Nagród i sukcesów i było znacznie więcej, ale wszystkie wyżej wymienione i niewymienione dystansuje najważniejszy - czytelniczy. Bo to przecież wyłącznie za sprawą wiernych Czytelników jesteśmy największym i najlepiej sprzedawanym krotoszyńskim tygodnikiem powiatowym.Dyplomy i fotografie
(kolejność niechronologiczna)

Poznań, Teatr Ósmego Dnia, maj 2005 r. Rozstrzygnięcie konkursu wielkopolskiego oddzialu Stowarzyszenia dziennikarzy Polskich. Wśród laureatów: Romana Hyszko.
Wyróżnienie specjalne dla Romany Hyszko w konkursie poznańskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Maj 2005 r.
Rok wcześniej - wyróżnienie, również za prace wymagające szczególnej odwagi cywilnej, przeciwstawiające się naciskom i stereotypom. . Marzecz 2004 r.
Izabela Bartoś otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w czwartej edycji ogłoszonego przezeń konkursu dziennikarskiego, w 2002 r.
Państwowa Inspekcja Pracy podziękowała Izie Bartoś za popularyzownie tematyki ochrony pracy. Rok 2000.
Swoje podziękowania przysłała też senator Genowefa Ferenc. Rok 2000.
W 1999 r. Iza otrzymała Samorządowe Pióro - wyróżnienie w konkursie dziennikarskim zorganizowanym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
2000 r. - dla Izy Bartoś nominacja do nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie Dziennikarz z naszych stron.
Iza otrzymała drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie dla prasy lokalnej, rywalizując o miano najlepszego dziennikarza zajmującego się problematyką samorządową w 2000 r.
Ten sam konkurs - dyplomy za nominację do nagród w obu konkursowych kategoriach - najlepszy dziennikarz i najlepszy tekst poświęcony problematyce samorządowej. Rok 2000.
Poznań, styczeń 2000 r. Iza Bartoś odbiera z rąk marszałka wyróżnienie (Samorządowe Pióro) w zorganizowanym przez niego konkursie dziennikarskim.
Warszawa, listopad 2000 r. Stefan Bratkowski, Dobrochna Kędzierska i Izabela Bartoś, która otrzymała właśnie nominację do nagrody głównej w konkursie Dziennikarz z naszych stron.

Powrót